ارسال شده توسط :

نیکنام خشنودی

منبع :

ایرنا

زمان ارسال :

شنبه,4 شهریور 1396

دادگستری

دادستان

تودیع و معارفه

علی القاصی

رئیس کل دادگستری استان فارس

در مراسم معارفه رئیس و دادستان ارسنجان

رئیس کل دادگستری استان فارس:استقلال قاضی توجیهی برای جزیره ای عمل کردن نیست

رئیس کل دادگستری استان فارس استقلال قاضی در محکمه را تسری یافته به همه مجموعه عنوان کرد و افزود: استقلال مجموعه منافاتی با همدلی ، هماهنگی و تعامل نداره و این امر نباید توجیهی برای عملکرد جزیره ای باشد.استقلال به معنی این نیست که حصاری در اطراف مجموعه ایجاد و یا شخصی بر دیگری برتری داده شود.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

علی القاصی در مراسم معارفه رئیس و دادستان ارسنجان ادامه داد:‌ در قانون اساسی نیز استقلال دستگاه قضایی تصریح شده است و بدین معناست که قاضی در محکمه تنها خدا و قانون را مافوق و ناظر بر خود می داند و این خصوصیت امر قضا در اسلام است.

القاصی با تأکید بر اینکه قاضی وقتی می خواهد قضاوت کند باید مستقل باشد و نباید تحت تأثیر فشار های درونی و بیرونی قرار گیرد گفت : در نهایت این امر نفع عمومی جامعه را تأمین می کند چرا که دستگاه قضایی به یک شخص ، گروه ، طیف و جناح تعلق ندارد بلکه قوه قضائیه ، قوه قضائیه همه مردم و مدافع حقوق همه اقشار است. 
وی با تأکید بر اینکه در پذیرش مسئولیت و ایفای وظایف تعریف شده باید به آموزه های دینی توجه شود گفت:‌ اگر نگاه به سمت و سوی دیگری غیر از این باشد مسئولیت، فرد را به هلاکت خواهد کشید.
رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن توصیه به رئیس و دادستان جدید حوزه قضایی ارسنجان بر ایجاد نهایت تعامل در اداره امور مردم با سایر نهاد ها و سازمان ها بخصوص شورای تأمین در چارچوب قانون و رعایت استقلال در عمل و تصمیم تأکید و بیان کرد: حمایت و پشتیبانی از عملکرد قانونی همه دستگاه ها مد نظر قرار دهید اما در تأثیرپذیری در اتخاذ تصمیم به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست.
مدیر ارشد قضایی استان فارس در ادامه با اشاره به اهمیت جلب اعتماد عمومی توصیه کرد: در اجرای سیاست ها باید به نحوی عمل شود که اعتماد مردم ذره ای مورد خدشه واقع نشود.
القاصی گفت:‌ سیستم های نظارتی آشکار و پنهان دقیق در دستگاه قضایی هشت و همه فعالیت ها در دستگاه قضایی رصد و تحت نظارت است و بازرسی های پنهان در پوشش شاکی ، متهم ، شاهدان و غیره انجام و صحت عمل همکاران بررسی و با قوانین و مقررات تطبیق داده می شود. 
القاصی با بیان اینکه هیچ فردی در استان نیست که بتواند ادعا کند به رئیس دادگستری و مسئول قضایی استان و شهرسان دسترسی ندارد گفت : حتی در مرکز استان خود ما به عنوان رئیس کل دادگستری به همراه سه تن از معاونین ساعات کاری یک روز از هفته را به صورت کامل به بررسی مسائل و مشکلات مردمی به صورت چهره به چهره اختصاص داده ایم به نحوی که می توانیم ادعا کنیم دسترسی مردم به مسئولان قضایی از دسترسی به مسئول هر نهاد و سازمانی راحت تر است.
وی در ادامه بر نظر مستقل دستگاه قضایی در کلیه انتصابات در دادگستری ها تأکید کرد و افزود :در انتخاب روسا و دادستان های حوزه قضایی و سایر انتصابات جز با نهاد های نظارتی داخلی بازهیچ مرجع دیگری مشورت انجام نمی شود و این امر نیز گویای بخشی از سیاست ها و جایگاه مستقل قوه قضاییه است .

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.