ارسال شده توسط :

ادمین

منبع :

پورتال جامع شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

جمعه,17 شهریور 1396

عید غدیر

مناسبت ها

غدیرخم

حجه الوداع

حضرت علی (ع)

پیامبر اکرم ( ص )

سیره نبوی

غدیر،آغاز بیداری

الْيَوْمَ اكْمَلْتُ لَكُمْ دينَكُمْ وَاتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتى وَرَضيتُ لَكُمُ الْاسْلامَ ديناً

نیمه راه حجه‏ الوداع، آغاز بیدارى چشم‏هاى زمینیان بود. آسمان، در بلندى‏ها، سکته ‏اى ملیح کرد تا شعر شعور على، در سینه عاشقانش سروده شود. آن روز، نگاه محمد (ص) ، اشاره به جبروت کرد و آرامش على علیه ‏السلام اشاره به ملکوت.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

یا محمد (ص) ، هر چه بالا مى‏روى، بالاتر مى‏بینى و این لیاقت، تنها شایسته على علیه ‏السلام است که در تسخیر قلب ملایک، سابقه‏ اى دیرینه دارد. غدیر، آنجاست که شاخه‏ هاى على علیه ‏السلام و محمد صلى ‏الله علیه و‏آله به اتصال پیوندى به نام فاطمه علیهاسلام اوج مى‏گیرد و دوازده میوه امامت از شجره طیبه‏ شان، به دامان عاشقان مى‏افتد. آنجا، دستان توحیدى رسول خدا صلى‏ الله‏ علیه‏ و‏ آله حجاب‏ هاى ظلمانى را کنار مى‏زند تا آنچه از ناگفته‏ هاى رسالت باقى مانده است، زمزمه کند. 
مردم! بگویید به باد، به باران، به آفتاب و به آب که اینک على علیه‏ السلام ، جانشین من است و در عبور روز و شب، ماه و خورشید، این‏چنین جایگاه خود را عوض مى‏کنند تا تاریکى، رهروانشان را نبلعد. 
على حسن ختام رسالت 
اینک محمد صلى‏ الله‏ علیه‏ و ‏آله ، دست را به سمت آسمان بالا مى‏برد تا على علیه ‏السلام را به همگان نشان دهد. این، حسن ختام زیباى رسالت محمد صلى‏ الله‏ علیه ‏و ‏آله است. 
اینک، تنها وصى محمد (ص) ، بر سکّوى قلب‏ها، نشان افتخار و امامت را به سینه نورانى خویش مى‏آویزد تا عشق را دست به دست بچرخانند و به مقصد برسانند.
مکتب‏خانه على علیه ‏السلام 
آن روز، آنچه در ذهن محمد (ص) مى‏ گذشت، اتصال راه‏ هاى زمین به آسمان بود و این بار، مسافران را به جاده اى رو به آسمان هدایت کرد.
مردم، جهاز شتران را روى هم گذاشتند و محمد (ص) با دستان على علیه ‏السلام ، آسمان را براى همیشه به زمین پیوند داد و این‏گونه آموخت که براى رسیدن به معبود، چگونه دست نیاز بر دامان على و آل او دراز کنیم. 
خجسته باد پیوند «نبوت» و «امامت» در نقطه اوجى به نام غدیر خم که غدیر، گره محکمى است براى رشته دیانت.
غدیر خم، عید تکمیل رسالت مبارک باد!

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.