ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان ارسنجان

زمان ارسال :

چهارشنبه,29 شهریور 1396

شبکه بهداشت و درمان

مدیریت شبکه بهداشت و درمان ارسنجان :

اجرای طرح ضربتی معاینه دانش آموزان مدارس ارسنجان، برای مقابله با شپش

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید،دانش آموزان مدارس ارسنجان ،برای مقابله با بیماری پدیکلوزیس ،معاینه می شوند.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان گفت:برای مقابله با بیماری پدیکلوزیس (شپش)در بین دانش آموزان مدارس شهرستان ارسنجان،طرح ضربتی معاینه دانش آموزان مدارس ،همزمان با شروع سال تحصیلی جدید ،آغاز می شود.

دکتر "علی ایزدی" افزود:با توجه به مشاهده علایم بیماری پدیکلوزیس دربین برخی ازدانش آموزان مدارس شهرستان ارسنجان در سال تحصیلی گذشته واحتمال شیوع آن در تابستان،طی هماهنگی به عمل آمده با مدیر آموزش وپرورش ارسنجان،دانش اموزان مدارس شهرستان ارسنجان در ابتدای سال تحصیلی جدید ،برای شناسایی ومقابله با بیماری پدیکلوزیس ،معاینه می شوند.

"فرشته کریمی پور"کارشناس مسوول سلامت نوجوانان،جوانان وبهداشت مدارس مرکز بهداشت ارسنجان ،نیز با تاکید بر رعایت حرمت دانش آموزان، به برگزاری دوره های مختلف آموزشی، با حضور مراقبین سلامت وبهورزان خانه های بهداشت برای آمادگی اجرای این طرح ضربتی ،اشاره کرد و گفت:در این دوره ها، علاوه بر ارایه آموزش های مرتبط با بیماری پدیکلوزیس وراهکارهای مقابله وکنترل آن(ضمن رعایت وحفظ کرامت دانش آموزان) ،بهورزان ومراقبین سلامت باچگونگی تکمیل پرونده سلامت دانش آموزان،اجرای صحیح شنوایی وبینایی سنجی،مراقبت های تغذیه ای ،سلامت روان ومکمل یاری در مدارس ،آشنا شدند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.