ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

چهارشنبه,19 مهر 1396

شبکه بهداشت و درمان

هفته سلامت

سلامت سالمندان

به مناسبت هفته سلامت سالمند

بررسی راهکارهای مشارکت سالمندان در برنامه های سلامت

به مناسبت هفته سلامت سالمند ،سمینار "سالمندی ومشارکت در سلامت" در شهرستان ارسنجان ،برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس سلامت سالمندان مرکز بهداشت ارسنجان ،گفت: به منظور بررسی راهکارهای مشارکت سالمندان در برنامه های سلامت وبهداشت، سمیناری با حضور سالمندان، بازنشستگان و رابطین بهداشتی  ،درسالن بصیرت سپاه ناحیه ارسنجان ،برگزار شد.

"معصومه شهوند نجیبی "،افزود: دکتر "علی ایزدی" معاون بهداشتی ودکتر "کورش قنبری" رییس شبکه بهداشت ودرمان در سخنانی ،ضمن تاکید بر آگاهی بخشی وتوانمند سازی مردم در حوزه بهداشت،اجرای خود مراقبتی فردی واجتماعی را زمینه ساز مشارکت مردم در حوزه بهداشت ،عنوان کردند.

دکتر "ایزدی" تغییر فرهنگ مردم ازبیمار محوری به بهداشت محوری وسلامت محوری را،مناسب ترین راهکار برای مشارکت سالمندان در عرصه سلامت عنوان کرد وافزود:با انجام خود مراقبتی فردی واجتماعی می توان از پیدایش بیماری دیابت تا حدود90درصدجلوگیری نمود،زمینه مقابله با ایجاد 80درصد بیماری های قلبی وعروقی رافراهم نموده وازشکل گیری حدود30درصد سرطان ها ،جلوگیری نمود.

دکتر "کورش قنبری" نیز ضمن تقدیراز کانون جهاندیدگان شهرستان ارسنجان در جلب مشارکت سالمندان وحضور فعال آنان در برنامه های سلامت و وجود تشکل های سالمند محور را، زمینه ساز مشارکت آنان در توسعه وترویج فرهنگ خود مراقبتی اجتماعی ،عنوان کرد.

 این جلسه ،با مشارکت واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت و سازمان جهاد کشاورزی ارسنجان، برگزار و یکی ازکارشناسان اداره جهاد کشاورزی ارسنجان ،مطالبی در خصوص تاثیر سموم دفع آفات نباتی بر سلامت انسان ها ،مطالبی را ارایه نمود . 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.