ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,23 مهر 1396

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

هفته قلب

پیاده روی

ورزش

به مناسبت هفته قلب

حضور گرم مردم ارسنجان در برنامه پیاده روی

مردم ارسنجان، در برنامه پیاده روی که به مناسبت هفته قلب برگزار شده بود،شرکت کردند.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

 

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،گفت:به مناسبت هفته قلب سالم، جمعی از مردم،داوطلبان سلامت محله های شهری و داوطلبان متخصص ادارات ،در برنامه پیاده روی خانوادگی، شرکت کردند.

دکتر "کورش قنبری" افزود:پیرو  برگزاری جلسات مشترک با شورای شهر ارسنجان و اعضای مجمع شهرستانی سلامت و مصوب شدن برگزاری برنامه پیاده روی عمومی به منظور فرهنگ سازی خود مراقبتی اجتماعی در بین مردم،برنامه پیاده روی خانوادگی با حضور اقشار مختلف مردم، از میدان شهرداری به سمت "تپه نورالشهدا" شهر ارسنجان برگزار وشرکت کنندگان در پایان مسیر پیاده روی ،با حضور در کنار قبور مطهر شهدای گمنام، به مقام شامخ این شهیدان،ادای احترام کردند.

معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان در کنار قبور مطهر شهدا ،ضمن تجلیل از مقام شامخ شهیدان وتقدیر از استقبال وحضور مردم در برنامه پیاده روی خانوادگی،به شیوع بیماری های غیر واگیر و افزایش مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی عروقی و فشار خون در جامعه امروزی اشاره کرد و روی آوردن به پیاده روی به عنوان یکی از ورزش های همگانی و موثر در سلامت جسم و روح را، لازمه داشتن جامعه ای با نشاط وپویا، عنوان کرد .

دکتر "علی ایزدی" افزود: با انجام خود مراقبتی فردی واجتماعی می توان از پیدایش بیماری دیابت تا حدود90 درصد جلوگیری کرده،زمینه مقابله با ایجاد 80درصد بیماری های قلبی وعروقی رافراهم نموده وازشکل گیری حدود30درصد سرطان ها ،جلوگیری نمود.

در پایان این برنامه ،به 10 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه، جوایزی اهدا گردید و مقرر شد ،برنامه پیاده روی خانوادگی ،روزهای پنج شنبه هر هفته با مشارکت شبکه بهداشت ودرمان ،شورای شهر وسایر ادارات ونهادهای شهرستان ارسنجان،برگزار گردد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.