ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

دوشنبه,1 آبان 1396

شبکه بهداشت و درمان

پیاده روی

سلامت

هفته ملی سلامت

هفته بهداشت روان

به مناسبت هفته ملی سلامت زنان و هفته بهداشت روان در ارسنجان

برگزاری دومین برنامه پیاده روی خانوادگی

دومین برنامه پیاده روی بزرگ خانوادگی به مناسبت هفته ملی سلامت زنان و هفته بهداشت روان، در شهرستان ارسنجان ،برگزار شد .
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،گفت:به مناسبت هفته ملی سلامت زنان و هفته بهداشت روان ، جمعی از مردم،داوطلبان سلامت محله های شهری،داوطلبان متخصص ادارات وکارکنان سپاه ناحیه ارسنجان ،در برنامه پیاده روی خانوادگی ،شرکت کردند.

دکتر "کورش قنبری" افزود:پیرو  برگزاری جلسات مشترک با شورای شهر ارسنجان و اعضای مجمع شهرستانی سلامت،مقرر گردید به منظور فرهنگ سازی خود مراقبتی اجتماعی در بین مردم وگرامیداشت هفته ملی سلامت زنان و هفته بهداشت روان ،دومین برنامه پیاده روی خانوادگی با حضور اقشار مختلف مردم، از میدان شهرداری به سمت "بوستان مادر"شهر ارسنجان ،برگزار گردد.

معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت ارسنجان،ضمن تقدیر از استقبال وحضور فرمانده وکارکنان سپاه ارسنجان وداوطلبان سلامت در برنامه پیاده روی خانوادگی،به شیوع بیماری های غیر واگیر و افزایش مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی عروقی،فشار خون وچاقی ناشی از کم تحرکی در جامعه امروزی اشاره کرد و روی آوردن خانواده ها به پیاده روی،به عنوان یکی از ورزش های همگانی و موثر در سلامت جسم و روان را لازمه داشتن جامعه ای با نشاط وپویا، عنوان کرد.

دکتر"علی ایزدی" با اشاره به وجود کم تحرکی در جامعه زنان کشور و تاثیر آن بر سلامت جامعه، هدف ازاجرای برنامه پیاده روی هفتگی را برجسته کردن نقش ورزش در سلامت جامعه با تاکید بر شعار" زنان پیشگام و الگوی مشارکت در ورزش همگانی" عنوان کرد وافزود: بانوان برای داشتن جامعه ای سالم ،باید پیاده وری روزانه را در برنامه زندگی خود،لحاظ نمایند، زیرا ورزش از بسیاری بیماری های غیرواگیر پیشگیری کرده ،نقش مهمی در سلامت روانی و اجتماعی زنان و پیشگیری از انواع سرطان، ایفا می نماید.

در پایان این برنامه، به پنج نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه، جوایزی اهدا گردید.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


جشنواره دانش‌آموزی آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان برگزار شد.
ظرفیت‌های بومی محلی ارسنجان به نمایش گذاشته شد.
مجموعه مقالات تاریخ مدرسه علمیه سعیدیه ارسنجان توسط حوزه هنری فارس در قالب کتاب منتشر می شود.
به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.