ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

دوشنبه,1 آبان 1396

شبکه بهداشت و درمان

پیاده روی

سلامت

هفته ملی سلامت

هفته بهداشت روان

به مناسبت هفته ملی سلامت زنان و هفته بهداشت روان در ارسنجان

برگزاری دومین برنامه پیاده روی خانوادگی

دومین برنامه پیاده روی بزرگ خانوادگی به مناسبت هفته ملی سلامت زنان و هفته بهداشت روان، در شهرستان ارسنجان ،برگزار شد .
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،گفت:به مناسبت هفته ملی سلامت زنان و هفته بهداشت روان ، جمعی از مردم،داوطلبان سلامت محله های شهری،داوطلبان متخصص ادارات وکارکنان سپاه ناحیه ارسنجان ،در برنامه پیاده روی خانوادگی ،شرکت کردند.

دکتر "کورش قنبری" افزود:پیرو  برگزاری جلسات مشترک با شورای شهر ارسنجان و اعضای مجمع شهرستانی سلامت،مقرر گردید به منظور فرهنگ سازی خود مراقبتی اجتماعی در بین مردم وگرامیداشت هفته ملی سلامت زنان و هفته بهداشت روان ،دومین برنامه پیاده روی خانوادگی با حضور اقشار مختلف مردم، از میدان شهرداری به سمت "بوستان مادر"شهر ارسنجان ،برگزار گردد.

معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت ارسنجان،ضمن تقدیر از استقبال وحضور فرمانده وکارکنان سپاه ارسنجان وداوطلبان سلامت در برنامه پیاده روی خانوادگی،به شیوع بیماری های غیر واگیر و افزایش مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی عروقی،فشار خون وچاقی ناشی از کم تحرکی در جامعه امروزی اشاره کرد و روی آوردن خانواده ها به پیاده روی،به عنوان یکی از ورزش های همگانی و موثر در سلامت جسم و روان را لازمه داشتن جامعه ای با نشاط وپویا، عنوان کرد.

دکتر"علی ایزدی" با اشاره به وجود کم تحرکی در جامعه زنان کشور و تاثیر آن بر سلامت جامعه، هدف ازاجرای برنامه پیاده روی هفتگی را برجسته کردن نقش ورزش در سلامت جامعه با تاکید بر شعار" زنان پیشگام و الگوی مشارکت در ورزش همگانی" عنوان کرد وافزود: بانوان برای داشتن جامعه ای سالم ،باید پیاده وری روزانه را در برنامه زندگی خود،لحاظ نمایند، زیرا ورزش از بسیاری بیماری های غیرواگیر پیشگیری کرده ،نقش مهمی در سلامت روانی و اجتماعی زنان و پیشگیری از انواع سرطان، ایفا می نماید.

در پایان این برنامه، به پنج نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه، جوایزی اهدا گردید.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.