ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

پنج شنبه,2 آذر 1396

شبکه بهداشت و درمان

جوانان

پیشگیری از حوادث حمل و نقل

حمل و نقل

دکتر کوروش قنبری

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان:

ارسنجان؛ دومین شهر اجرا کننده طرح پیشگیری از حوادث حمل و نقل درجوانان

طرح پیشگیری از حوادث حمل ونقل در جوانان ،در شهرستان ارسنجان ،اجرایی می شود.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،گفت: شهر ارسنجان به عنوان دومین شهرکشوری پایلوت و اجرا کننده طرح پیشگیری از حوادث حمل ونقل در جوانان،معرفی ومقدمات پیاده سازی این طرح در حال اجرا ،می باشد.

دکتر"کورش قنبری"،افزود:موضوع سلامت جوانان از مواردی است که به صراحت در اصول29،3 و43 قانون اساسی وبرنامه های توسعه ای کشور مد نظر قرار گرفته و با توجه به ضرورت تغییر دیدگاه درمان محور به مقوله سلامت محوری که سلامت جسم،سلامت روان وسلامت معنوی واجتماع رادر بر می گیرد ،شکل گیری بسیاری از رفتارها وعادت های اجتماعی درسنین جوانی،مدیریت سلامت وپاسخگویی مناسب به نیازهای گروه سنی جوانان، می تواند در آینده، ارزش های اجتماعی وبه تبع آن اقتصادی رابرای جامعه بدنبال داشته  وبا سرمایه گذاری در ارتقای سلامت جوانان ،می توان از حجم زیادی از هزینه های مستقیم وغیر مستقیم سلامت (که به دنبال از دست رفتن سال های مفید زندگی به دلیل مرگ یا ناتوانی حاصل می شود)، جلوگیری وبا تضمین سلامت آنان، سلامت نسل های آینده را، تضمین نمود.

وی با اشاره به شایع ترین علت مرگ جوانان 29-18 سال که مربوط به مرگ ومیر ناشی از حوادث حمل ونقل می باشد،اجرای مداخلات پیشگیرانه مشارکت محور با رویکرد آموزش این گروه سنی وتوانمند سازی آنان ،با تاکید برعوامل قابل پیشگیری در حوادث ترافیکی را گامی مهم در جهت ارتقای سلامت جوانان، عنوان کرد.

"کارشناس سلامت نوجوانان،جوانان ومدارس مرکز بهداشت ارسنجان نیز با اشاره به برگزاری چندین جلسه مشترک آموزشی با بخشدار مرکزی ،شوراهای اسلامی ،مسئولین ادارات ونهادهای مختلف شهرستان ارسنجان وقول مساعد آنان برای مشارکت وهمکاری ،گفت:در فاز نخست اجرای این طرح، با مشارکت  ادارات راهنمایی ورانندگی ، هلال احمر ،راه وشهرسازی ،اورژانس وکارشناسان سلامت روان مرکز بهداشت ارسنجان، 500نفر ازجوانان شهری وروستایی در دوره های مختلف آموزشی  شرکت نموده ومیزان آگاهی آنان نسبت به شیوع حوادث حمل ونقل وراه های پیشگیری از آن ،افزایش خواهد یافت.

شهرستان ارسنجان پس از شهرستان "لنجان" دراستان اصفهان، دومین شهر اجرا کننده این طرح خواهد بود وبه جوانان شرکت کننده در این طرح، کتابچه" پیشگیری از حوادث حمل ونقل در جوانان" ، تحویل می گردد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.