ارسال شده توسط :

-

منبع :

پرتال جامع شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

چهارشنبه,8 آذر 1396

دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر محمد مهدی رحیمی

هفته بسیج

دکتر محمد مهدی رحیمی در سالروز تاسیس بسیج دانشجویی به فرمان امام خمینی ( ره):

بسیج مدرسه عشق است و مکتب شاهدان و شهیدانی که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر دادند.

سالروز تشکیل بسیج دانشجویی با حضور جمعی از دانشجویان،اساتید،جانبازان،روحانیون،فرهیختگان و مردم شهرستان ارسنجان در محل دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

دکتر محمد مهدی رحیمی در سالروز تاسیس بسیج دانشجویی به فرمان امام خمینی ( ره)، درجمع دانشجویان،اساتید،جانبازان و روحانیون گفت: اگر بخواهیم مفهوم بسیج و بسیجی را در ادبیات انقلاب اسلامی جست و جو کنیم،می بایست به بیانات حضرت امام مراجعه کنیم که فرمودند بسیج یک نهاد اجتماعی و با ابعاد گسترده و متعدد است. بسیج تنها یک نهاد نظامی نیست بلکه نهادی است وسیع و پاسخگوی نیازهای اساسی و حیاتی جامعه و چنان ارتباط،پیوند و هماهنگی با دیگر ارکان نظانم مقدس جمهوری اسلامی دارد که انفصال ان قابل تصور هم نخواهد بود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان ضمن اشاره به بیانات امام راحل گفت : بسیج مدرسه عشق است و مکتب شاهدان و شهیدانی که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر دادند. بسیجی یک نیروی توانمند ، کار آزموده و یک سرمایه گرانبهایی است برای جامعه اسلامی که هم از کیان کشور دفاع می کند و هم این که مراحل ترقی و پیشرفت را بهتر طی می کند . 
ایشان ضمن گرامیداشت هفته بسیج بیان کرد:در دهمین سالگرد مراسم تاسیس بسیج در آذرماه 1367 درپیامی از سوی حضرت امام راحل بسیج دانشجویی تاسیس شد. مهمترین هدف بسیج دانشجویی توسط حضرت امام ، دفاع از انقلاب،اسلام ناب محمدی و آرمان های مقدس نظام جمهوری اسلامی بیان گردید.  
دکتر رحیمی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری گفت: بسیج یک تشکل سازمان یافته است که در هیچ کدام از جناح های سیاسی هضم و حل نمی شود و رقیب هیچ کدام از سازمان های متعارف دانشجویی نیز نیست و هر دانشجویی با هر گرایش سیاسی به شرط آن که پایبند ارزش های سیاسی جامعه باشد و در مسیر مبارزه با استکبار جهانی و ایادی آشکار و نقابدار آن باشد می تواند در خیل دانشجویان بسیجی قرار بگیرد.درادامه نیز در دوران دفاع مقدس سازمان بسیج اساتید به طور خودجوش با حضور اساتید مومن،متعهد و دوراندیش فعالیت خود را در کنار بسیج دانشجویی آغاز کرد تا این که در سال 1377 در مراسمی که در گرامیداشت استاد شهید دکتر مصطفی چمران در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد سازمان بسیج دانشجویی عملا فعالیت جدی و گسترده خود را آغاز کرد و در نهایت در شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1380 آیین نامه سازمان بسیج دانشجویی تصویب شد و اساتید در کنار دانشجویان و در کنار مردم فعالیت سیاسی و اجتماعی و فرهنگی خود را آغاز کردند . 

 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.