ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

دوشنبه,13 آذر 1396

شبکه بهداشت و درمان

مبارزه با ایدز

صورتجلسه

به همت شبکه بهداشت و درمان ارسنجان صورت گرفت

بررسی ایدز وبیماری های آمیزشی درجلسه کمیته ایدز

جلسه کمیته ایدز و بیماری های آمیزشی ،در دفتر رییس مرکز بهداشت ارسنجان ،برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت ارسنجان،گفت:به منظور بررسی ،کنترل وآگاه سازی افراد جامعه در خصوص بیماری ایدز وراهکارهای مقابله با ین بیماری ،کمیته ایدز و بیماری های آمیزشی با حضور اعضا،در دفتر رییس  مرکز بهداشت ارسنجان ،برگزار شد.

"اصغر اخوان" افزود:در این جلسه،دکتر"کورش قنبری" رییس شبکه ودکتر"علی ایزدی" معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان، با ارایه توضیحاتی درمورد تاریخچه بیماری ایدز ،راه های انتقال این بیماری وبررسی آمارموارد مبتلا به ایدز در کشور ،استان وشهرستان ارسنجان ،خواستارمشارکت همه ادارات در کنترل و کاهش موارد ابتلا به این بیماری، شدند.

کارشناس"HIV"مرکز بهداشت ارسنجان نیزبا اشاره به شعار روز جهانی ایدزبا عنوان"سلامتی حقی برای همه، با اطلاع رسانی، پیشگیری و تشخیص زود هنگام،درمان وحمایت از مبتلایان به اچ آی وی "،نظرات خود در رابطه با برنامه مشاوره وبیماریابی ایدز در سطح شهرستان و رویکرد نوین آموزش بیماری ایدز،ارایه ومهمترین راهکار مقابله با ایدز را افزایش آگاهی افراد جامعه ،نوجوانان وجوانان در معرض خطر ،عنوان وضمن اعلام آمادگی خود برای برگزاری کلاس های آموزشی درادارات وسازمان ها،خواستار معرفی مرکز مشاوره و بیماریابی ایدز  شهرستان ارسنجان ،توسط مسئولین ادارات ونهادهای شهرستان شد.

"روح اله زارع"به تصویب انجام مرحله دوم آزمایش اچ آی وی مادران باردار در این جلسه اشاره نموده و از برگزاری کلاس های مختلف آموزشی برای سربازان وکارکنان نیروی انتظامی،مددجویان کمیته امداد وبهزیستی،دانشجویان دانشگاه آزاد با همکاری مسئولین این ادارات واطلاع رسانی از طریق کانال های تلویزیون شهری ،سایت ها،بانک ها ومطبوعات ،خبر داد.

وی،شماره تلفن 09302850906 ،مرکز مشاوره و بیماریابی ایدز مرکز بهداشت ارسنجان را ،پاسخگوی سئوالات وارایه مشاوره رایگان در خصوص بیماری های رفتاری در شهرستان ارسنجان، عنوان کرد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.