ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

پنج شنبه,23 آذر 1396

شبکه بهداشت و درمان

دکتر کوروش قنبری

عملکرد

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان:

انجام 650عمل جراحی در هشت ماهه اول امسال، در بیمارستان ارسنجان

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، ،از انجام قریب به 650 عمل جراحی طی هشت ماهه اول سال جاری،دربیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان ،خبر داد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان ،با تشریح برخی از خدمات قابل ارایه به بیماران در بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان ،از حضور پنج تخصص اصلی، داخلی ، اطفال ، زنان و زایمان ، بیهوشی و جراحی وارایه خدمات به بیماران  در بیمارستان و کلینیک تخصصی ،خبر داد.

 

دکتر"کورش قنبری"،گفت: با توجه به اجرای طرح تحول سلامت ، حضور متخصصین در بیمارستان های تیپ دو به مدت 23 روز در ماه تعریف شده که، این حضور به صورت طرح ماندگاری پزشکان بوده و متخصصین مقیم محسوب نمی شوند ولی، در غالب روزهای هفته در بیمارستان ودرمانگاه ،حضور دارند.

او، افزود: با پیگیری های مستمر صورت گرفته وحمایت معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز،هم اکنون متخصص رادیولوژی وسونوگرافی ،به صورت دوروز در هفته در بیمارستان وکلینیک تخصصی حضور می یابد که این حضور در سالهای گذشته به علت کمبود متخصص رادیولوژی،به صورت یک روز در هفته، بوده است.

دکتر "قنبری" با اشاره به حضور متخصصین گوش و حلق و بینی ، چشم و روانپزشک و ارتوپدی در بیمارستان و کلینیک ویژه متخصصین ،حضور آنان را کارگشای نیاز های بسیاری از  بیماران در شهرستان عنوان کرد که پیش از این،بیماران برای انجام این اعمال جراحی،مجبور به حضوردر شهرستان های مرودشت و شیراز بودند وهم اکنون با حضور متخصصین ،بیشتر آنان در اتاق عمل بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان انجام می شود،به طور مثال: طی یک ماه گذشته،بالغ بر 53 مورد عمل جراحی در اتاق عمل بیمارستان ارسنجان ،ثبت شده است.

وی از انجام قریب به 650 موردعمل جراحی در هشت ماهه نخست سال جاری  توسط تیم های مختلف جراحی در بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) ارسنجان خبر داد واضافه کرد:با تامین تجهیزات جدید وجذب متخصصین جدید،شاهد رشد75 درصدی تعداد اعمال جراحی ،نسبت به سال گذشته هستیم .

 رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان با اشاره به ویزیت روزانه  حدود 75 بیمار  توسط پزشکان  متخصص در بیمارستان و درمانگاه تخصصی ادامه داد: با ویزیت این بیماران و انجام موارد درمانی، تشخیصی وآزمایشگاهی ،با توجه به امکانات وتجهیزات بیمارستان،اکثر بیماران درمان ، یا به بیمارستان های سطح یک، ارجاع می شوند،که امید است با ساخت وتکمیل بیمارستان جدید 64 تختخوابی ارسنجان، زمینه درمان بیشتر بیماران وجلوگیری از اعزام بسیاری از آنان به مراجع درمانی بالاتر، مهیا گردد.

باتوجه به گزارش رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، بیشترین ویزیت بیماران طی هشت ماهه نخست سال جاری ،مربوط به متخصصین داخلی وزنان وزایمان با ویزیت حدود9550بیمار ،در درمانگاه تخصصی بیمارستان،که طی امسال به بهره برداری رسیده،انجام شده است.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


جشنواره دانش‌آموزی آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان برگزار شد.
ظرفیت‌های بومی محلی ارسنجان به نمایش گذاشته شد.
مجموعه مقالات تاریخ مدرسه علمیه سعیدیه ارسنجان توسط حوزه هنری فارس در قالب کتاب منتشر می شود.
به مناسبت هفته پژوهش نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان آثار قرآن نویسی و نسخ خوشنویسی خاندان ارسنجانی است.
طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، صمد ابراهیمی به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان معرفی شد.