ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری فارس

زمان ارسال :

شنبه,2 دی 1396

اقامت گاه بوم گردی

گردشگری

مدیر اقامت گاه بومگردی باغ گل ها:

بوم گردی‌ها چشم‌انتظار توجه آژانس‌های گردشگری

مسئول اقامت گاه بوم‌گردی ارسنجان گفت: آژانس‌های گردشگری توجهی به بوم گردی ندارند و نیازمند نگاه آن‌ها هستیم.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

حسین یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز در مورد مشکلات بوم‌گردی‌ها اظهار داشت: بوم گردی‌ها معرفی نشده‌اند و تبلیغاتی از سوی دولت برای این مکان‌ها صورت نگرفته است.

وی افزود: توریست‌های خارجی بسیار کمی این محل‌ها را می‌شناسند و اگر هر از چندی پذیرای برخی از آن‌ها هستیم به تلاش‌های خودمان برمی‌گردد و هیچ کاری از سوی دولت در این زمینه صورت نگرفته است.

یارمحمدی در مورد دیگر مشکلات برای ادامه این کار در کشور گفت: تورگایدها و آژانس‌های شیراز که توریست خارجی وارد کشور می‌کنند با ما هیچ همکاری ندارند و حتی دعوت ما برای بازدید از امکانات را بدون پاسخ گذاشته‌اند.

وی که از دو سال پیش در این عرصه واردشده است اضافه کرد: بوم گردی‌ها واحدهایی نوپا هستند که زمینه رشد دارند و می‌توانند خلأهای زیادی را در بحث گردشگری پر کنند و به همین دلیل نیازمند حمایت هستند.

این فعال گردشگری ادامه داد: قانون در این زمینه مشکلی ندارد و مسوولان کشوری هم تأکید کرده‌اند که آژانس‌ها با ما همکاری کنند ولی چنین اتفاقی هنوز نیفتاده است، مشکل را به سازمان میراث فرهنگی هم منتقل کرده‌ایم ولی جواب قانع‌کننده‌ای دریافت نکردیم.

وی اضافه کرد: بوم‌گردی هیچ‌گاه رقیب هتل‌ها نیستند و مسافران خاص خود را دارند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.