ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,24 دی 1396

شبکه بهداشت و درمان

عوارض مصرف روغن

سلامتی

در شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید:

اجرایی شدن مصوبه کمیته سلامت میانسالان و سالمندان ،در خصوص مصرف روغن

تعدادی از اعضای صنف های تهیه کننده مواد غذایی،با چگونگی مصرف روغن ها، آشنا شدند.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس سلامت میانسالان وسالمندان مرکز بهداشت ارسنجان،گفت: پیرو مصوبات کمیته سلامت میانسالان و سالمندان و کمیته پیشگیری از مرگ زود هنگام،در خصوص لزوم آشنایی اصناف وتهیه کنندگان مواد غذایی با انواع روغن های خوراکی وعوارض احتمالی آنها، تعدادی از اعضای صنف های فوق در جلسه آشنایی با انواع روغن های خوراکی،کیفیت و خصوصیات آنها،شرکت کردند.

"معصومه شهوند نجیبی" افزود:در این دوره،کارشناس تغذیه مرکز بهداشت ارسنجان مطالبی در خصوص انواع روغن های خوراکی وخصوصیات آنها،اسید چرب غیر اشباع و اسیدهای ترانس روغن ،چگونگی شناخت کیفیت روغن ها ونحوه استفاده مناسب از انواع روغن را برای کارگران ومسئولین صنف های ساندویچی و پیتزا ، بیرون بر ،رستوران ، قنادی و حلواپزی ها، شرح داد.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت ارسنجان،گفت:روغن مفید روغنی است که جزو اسیدهای چرب غیراشباع و خصوصا با یک پیوند دوگانه بوده؛روغن فرابکر، کنجد، هسته انگور و آفتابگردان خالص ( معمولا در بازار ایران یافت نمی شود) به ترتیب جزو بهترین نوع روغنهای خوراکی هستند..

 

"احسان دهقانی" با اشاره به بدترین نوع روغن ها، افزود: روغنهای جامد هیدروژنه، به عنوان روغنهای اشباع و با اسید چرب ترانس، بدترین نوع روغن ها شناخته می شوند که افزایش ابتلا به بیماری های قلب و عروق، سکته های قلبی و مغزی، گرفتگی عروق و مشکلات عدیده دیگر را، به همراه دارند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.