ارسال شده توسط :

-

منبع :

پرتال اطلاع رسانی شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,24 دی 1396

دانشگاه آزاد ارسنجان

دکتر محمد مهدی رحیمی

تودیع و معارفه

دکتر رحیمی در ایستگاه آخر

مراسم تودیع و معارفه رئسای قدیم و جدید دانشگاه آزاد ارسنجان برگزار گردید.

دکتر محمد مهدی رحیمی پس از یک دوران پر افت و خیز در کسوت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان،جای خود را به دکتر مرتضی کشاورز سپرد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

سیل جابه جایی ها در دانشگاه آزاد به ارسنجان رسید و دکتر محمد مهدی رحیمی نیز پس از یک دوران پر فراز و نشیب ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان،کرسی ریاست را به دکتر مرتضی کشاورز سپرد.

اما آن چه فراموش نشدنی است عزم دکتر رحیمی در سرافرازی شهرستان است که با تلاش بی نظیر خود و بدون لحظه ای عقب نشینی از فشارهای گاه و بیگاه اقتصادی و سیاسی سعی نمود تا با برداشتن گام هایی بزرگ به اعتلای فرهنگی و اقتصادی دانشگاه آزاد ارسنجان که بالواقع پیشانی شهرستان می باشد یاری رساند.تصویب رشته های گوناگون پزشکی در مقاطع مختلف،مشارکت در ساخت بیمارستان،مشارکت در احداث زمین چمن ورزشی ،مشارکت در انواع پروژه های علمی و فرهنگی و بسیاری فعالیت های دیگر از جمله دستاوردهای ایشان است.

آنچه مسلم است این است که به جرات می توان اذعان نمود دکتر محمد مهدی رحیمی به عنوان یک مدیر توانمند برخاسته از دل مردم شهرستان، فارغ از هر گونه تعصبات قومی در چهارچوب وظایف خویش سعی نمود از هر فرصتی به افزودن رونق به دانشگاهی بپردازد که تا یک روز قبل از انتساب ایشان،رمقی نداشت و هزینه های کوچک و بزرگ مالی ، این مجموعه بزرگ را به ورطه نابودی کشانده بود. رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان در دوران تصدی خود، در زمینه صرفه جویی اقدامات مثبتی انجام داد و توانست  با راهکارهایی نظیر چابک سازی چارت، حذف هزینه‌های اضافی واحد، تجمیع معاونت‌ها و ادغام سازمان سما در واحد ارسنجان در حدود ۱۱ درصد در هزینه‌ها صرفه جویی داشته باشد که بسیار ارزشمند است.تجمیع و ادغام‌هایی که به بهبود فضای آموزشی و پژوهشی نیز منجر گردید.

 

به همت دکتر رحیمی ، این دانشگاه توانست در کسب کرسی های آموزشی رشته های معتبر علوم پزشکی ، گوی سبقت را از سایر رقبای دانشگاهی خود برباید تا جایی که رشته های مامایی ، روانشناسی بالینی ، اتاق عمل و هوشبری از جمله رشته هایی هستند که مجوزهای مورد نیاز را اخذ و از سال تحصیلی جدید در این دانشگاه تدریس خواهند شد . این در حالی است که رشته های تحصیلی دیگر نیز در کنار این رشته ها در دستور کار قرار داشت تا با اخذ مجوزهای مورد نیاز به جمع رشته های مصوب این واحد دانشگاهی افزوده شود . 

با تصویب رشته های پزشکی که یکی پس از دیگری بر تابلوی رشته های مجاز قابل ارائه در دانشگاه ازاد اسلامی واحد ارسنجان نقش می بست ،می شد بارقه ای از موفقیت را به عینه مشاهده نمود. موفقیت هایی که خواسته یا ناخواسته ، آبرو و اعتباری چندباره را برای دیارمان رقم زد. آبرو و اعتباری که خود زمینه ساز توسعه شهرمان است و مطلوب هر شهروندی. طی یکی دو ساله اخیر ، مسئولان دانشگاه آزاد ، آستین بالا زدند تا برادری خود را ثابت کنند و از هر رهگذری برای اعتلای دانش،معرفت و اقتصاد شهر، تلاشی صورت گرفت. از تصویب رشته های جدید پزشکی گرفته تا احداث زمین چمن مصنوعی و سالن ورزشی . 

تصویب رشته های کارشناسی ارشد علوم پزشکی نیاز مردم و زمینه ساز توسعه زیرساخت های بهداشتی شهر می باشد  که منجر به احداث بیمارستان ها ، مراکز ازمایشگاهی،مراکز پزشکی و سایر مراکز مرتبط  می گردد زیرا رشته های پزشکی و وجود اماکن پزشکی ، لازم و ملزوم یکدیگرند و در هر شهری برای دانشگاه های ارائه دهنده رشته های پزشکی ، شاهد توسعه این مراکز هستیم. 

عملکرد مثبت ایشان از انظار نیز پنهان نماند تا جایی که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در بازدید از کارگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی و اتاق عمل واحد ارسنجان اظهار کرد: «واحد ارسنجان می‌تواند قطب پزشکی شمال استان فارس باشد.» و این مهر تاییدی بود بر عزمی برخاسته از یک مدیر توانمند بومی . 

انعقاد تفاهم نامه با مرکز فنی و حرفه ای شهرستان به منظور نیازسنجی آموزشی- همکاری در تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی، برگزاری سمینارهای تخصصی برای ارتقای سطح علمی مربیان و تامین اساتید مورد نیاز مرکز، معرفی دانشجویان به مرکز طی دوره کارورزی در کارگاه‌های آموزشی بر اساس استانداردهای مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای، معرفی دانشجویان نخبه و توانمند برای شرکت در المپیاد ملی مهارت، همکاری استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد برای شرکت در اولویتهای پژوهشی در حوزه مهارت آموزی - انجام کارورزی دانشجویان صرفا از طریق مرکز آموزش فنی و حرفه ای و صدور گواهینامه توسط مرکز فنی و حرفه‌ای - برگزاری دوره‌های کارآفرینی برای دانشجویان، برگزاری دوره کارآفرینی برای همه پرسنل، همکاری و تسهیل در صدور مجوز ایجاد مراکز جوار دانشگاهی، همکاری با دانشگاه در مورد برگزاری مسابقات مهارتی سازمان برابر ضوابط منشور برای یک دوره نامحدود نیز در راستای توانمندی بنیان آموزشی شهرستان از فعالیت هایی است که به همت دکتر رحیمی صورت گرفت.

 موزه دانشگاه در گذر تاریخ نیز که با هدف حفظ و حراست از دستاوردهای علمی، فرهنگی، پژوهشی و اجتماعی از گذشته تا حال قرار بر تاسیس آن بود شاید به موزه سپرده شود.

 به هرحال تا بوده، همین بوده و نمی توان واقعیات را منکر شد. دکتر رحیمی با کارنامه ای غنی مجموعه را به مدیری دیگر سپرده و منتظر ماند و دید قطار توسعه به کدام ایستگاه خواهد رفت . 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.