ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری صدا و سیما

زمان ارسال :

سه شنبه,3 بهمن 1396

شبکه بهداشت و درمان

ارسنجان

غذا و دارو

دانش آموزان

آموزش

کارشناس غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان:

اجرای طرح دانش آموزی "مصرف منطقی دارو " در ارسنجان

دانش آموزان ارسنجانی با شیوه‌های صحیح مصرف دارو آشنا شدند.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:
کارشناس واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، گفت: برای افزایش سطح آگاهی و اطلاع دانش آموزان در زمینه «مصرف به موقع داروها»، «مصرف نکردن خودسرانه دارو»، «چگونگی ایجاد مقاومت میکروبی» و «شناخت مسئول فنی داروخانه ها»، دوره‌های آموزشیِ «آشنایی با مصرف منطقی دارو ها» با حضور دانش آموزان ارسنجانی برگزار شد.
غفاریان با اشاره به این که فرهنگ نادرست مصرف دارو در کشور، در کنار ارزان بودن دارو‌ها باعث شده سرانه مصرف دارو در ایران سه برابر استاندارد جهانی باشد، افزود: بیماران ما تصور می‌کنند اگر پزشک، داروی بیشتری برایشان تجویز کند، روند درمانشان سریع‌تر به نتیجه می‌رسد.
وی اظهار داشت: باید به مردم آموزش دهیم که درمان همیشه به دارو نیاز ندارد، گاهی تنها صحبت کردن و به عبارتی «گفتار درمانی» بهتر از هر دارویی در بهبود حال بیمار، موثر است.
غفاریان افزود: در پایان این دوره‌های آموزشی، از دانش آموزان خواسته شد دیدگاه‌ها و آثار خود در مورد مصرف منطقی دارو‌ها را در قالب نقاشی، داستان و شعر برای برگزاری نمایشگاه به واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، ارسال کنند.
 
 
.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.