ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

دوشنبه,30 بهمن 1396

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

سلامت

همایش

توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان برگزار گردید

همایش "پیشگیری ازسرطان"در ارسنجان

همایش "پیشگیری از سرطان" با حضور خانواده های کارکنان سپاه پاسداران ،داوطلبان و سفیران سلامت ،در سالن بصیرت سپاه ناحیه ارسنجان ،برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان ،معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان،گفت:با توجه به شیوع روز افزون بیماری سرطان در جوامع ولزوم کاهش زمینه های بروز سرطان و مرگ و میر ناشی از آن و بهبود کیفیت زندگی بیماران ،پویش ملی مبارزه با سرطان،فعال شده ودر همین راستا ،همایش مبارزه با سرطان با همکاری شبکه بهداشت ودرمان وسپاه ناحیه ارسنجان،برگزار شد.

دکتر "علی ایزدی"،افزود:افزایش آگاهی عمومی، اصلاح باورهای نادرست، جلب مشارکت مردم در خصوص اصلاح شیوه زندگی و انجام اقدامات پیشگیرانه، با تاکید بر اولویت های منطقه ای بروز سرطان را از مهمترین اهداف وبرنامه های پویش ملی مبارزه با سرطان،نام برد.

مدیر اجرایی مرکز ثبت سرطان استان فارس نیزدر این همایش،بیماری سرطان را یکی ازعوامل عمده مرگ و میر در کشور عنوان که با انجام اقدامات مناسب می توان در۵۰ درصدموارد از آن پیشگیری کرد،افزود: در مقایسه با سایر بیماری ها ،سرطان بیشترین هزینه‌های درمان را بر کشور تحمیل می‌کند .

دکتر "زهراخسروی زادگان"،افزود: بیشترین سرطان در زنان،در سنین 50 تا 54 سالگی ودر بین مردان ،سن 60 تا 64 سالگی دیده می شود که بر اساس آخرین گزارش ثبت موارد سرطان در کشور، شایع‌ترین سرطان‌ها در زنان، سرطان پستان ، پوست، روده و معده و در مردان، سرطان پوست، معده، پروستات، مثانه و روده بوده است.

او ،بی تحرکی، اضافه وزن و چاقی، تغذیه ناسالم ،استرس و آلاینده‌های زیست محیطی رابه عنوان اصلی ترین عوامل ابتلا به سرطان در جامعه برشمرد واصلاح شیوه زندگی، تغذیه مناسب با تاکید بر مصرف میوه و سبزیجات و کاهش مصرف قند، نمک و چربی، کنترل وزن، فعالیت بدنی مناسب و ارتقای سطح سلامت معنوی و روانی را از جمله مهمترین راه های کاهش ابتلا به سرطان ،عنوان کرد.

مدیر اجرایی مرکز ثبت سرطان استان فارس،علایم هشدار دهنده سرطان را وجود توده در بدن بویژه پستان و بیضه، تغییرات در پوست و خال، زخم بدون بهبودی، سرفه طولانی و خشونت صدا، اختلال بلع یا سوء هاضمه، اسهال یا یبوست طولانی، استفراغ یا سرفه خونی، بی اشتهایی یا کاهش وزن بدون علت خاص، خونریزی غیر طبیعی در ادرار، مدفوع، واژن و نوک پستان و همچنین ابتلا به سرطان در افراد درجه یک خانواده ،برشمرد.

دکتر"خسروی زادگان" در پایان سخنان خود به اصول ده گانه پیشگیری از سرطان اشاره کردوگفت: پرهیزاز مصرف دخانیات، فعالیت بدنی منظم،ایده آل نگه داشتن وزن بدن،تغذیه سالم، محافظت از عفونت ها، محافظت از پوست، رعایت اصول ایمنی در محیط کار و زندگی، داشتن زندگی با نشاط روانی ومعنوی سالم، داشتن زندگی اجتماعی سالم و مراجعه به موقع به پزشک در صورت دارا بودن علایم هشدار دهنده سرطان را از جمله اصول پیشگیری از ابتلا به بیماری سرطان ،است.

 در پایان این همایش، معاینه و غربالگری سرطان سینه بانوان شرکت کننده،توسط کارشناسان مرکز بهداشت ارسنجان، انجام گردید.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.