ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

دوشنبه,14 اسفند 1396

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

دانشگاه آزاد اسلامی

ازدواج

ازدواج دانشجویی

همایش

به منظور ترویج فرهنگ ازدواج

دانشجویان دانشگاه آزاد ارسنجان پذیرای همایش"ترویج ازدواج سالم وآسان"

همایش ترویج ازدواج سالم وآسان در سالن همایش های دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان، برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس سلامت نوجوانان ،جوانان ومدارس مرکز بهداشت ارسنجان،گفت: به منظور ترویج ازدواج سالم وپایدار ،همایشی باعنوان "ترویج ازدواج سالم وآسان" با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی وشبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،در سالن"ولایت" دانشگاه آزاد ،برگزار شد.

"فرشته کریمی پور"محور های این همایش را ،آمادگی برای ازدواج،راهنمای ازدواج شاد وپایدار،کاهش سن ازدواج وایجاد نهضت فراگیر ملی برای ترویج وتسهیل ازدواج موفق وآسان ،عنوان کرد وافزود:در این همایش سید "محمد یوسف کاظمی"فرماندار شهرستان ارسنجان،ضمن تاکید بر اهمیت ازدواج در بقا وپایداری جامعه ،تسهیل وبرداشتن موانع ازدواج از مقابل جوانان وایجاد اشتغال را،مهم ترین دغدغه های مسئولان کشور،عنوان کرد.

دکتر"کورش قنبری"رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،دیگر سخنران این برنامه ،با اشاره به ازدواج ونیازهای مادی ومعنوی انسانها،تامین نیازهای مادی را باعث ایجاد رفاه وتامین نیازهای معنوی راعامل ایجاد رضایتمندی در فرد وجامعه توصیف کرد که با ارتقای مهارت های زندگی اجتماعی وسطح سواد سلامت افرادجامعه،علاوه بر کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از طلاق واز هم پاشیدگی خانواده ها،میتوان دوام واستحکام بنیان خانواده را ،تضمین نمود.

"مهدی محمدی "مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد ارسنجان،پیروی ازدیدگاه دین اسلام در مورد ازدواج را بسیار گره گشا عنوان کردوبا اشاره به داستان ازدواج حضرت موسی با یکی از دختران حضرت "شعیب"،پیروی از ارزش های راستین دین اسلام و سیره عملی حضرت "علی"(ع) و حضرت "فاطمه"(س) در زمینه ازدواج را بهترین راهکار برای ترویج ازدواج سالم وآسان ومصون ماندن دختران و پسران ،از گناه بیان کرد.

"عباس خادم الحسینی" روانشناس ومشاورازدواج نیز در سخنانی ،ازدواج و تشکیل خانواده راسنگ بنای هر جامعۀ بزرگ انسانی یاد کرد که در انجام  وظایف فردی و روابط اجتماعی آنها نقش بنیادین داشته و یکی از مهمترین و زیباترین سنن اجتماعی انسان ها و تأمین و تعدیل کنندۀ بسیاری از نیازهای روانی، عاطفی، اجتماعی، اخلاقی، اعتقادی و حتی اقتصادی انسان هادر طول تاریخ بوده که ریشه در فطرت و آفرینش آدمی دارد ودر دین مبین اسلام ،بسیار مورد تأکید قرار گرفته است.

 او به اولویت ها وشاخص های انتخاب همسر مناسب ،تفاوت سنی معقول، تکامل روانی ، اجتماعی و عاطفی ،نداشتن اعتیاد و ویژگی های شخصیتی پرداخته ونکاتی در مورد مهم ترین دلایل متارکه زوجین در پنج سال نخست زندگی را بیان نمود.

در حاشیه این همایش، بسته های آموزشی دراختیار شرکت کنندگان قرار گرفته و برنامه نمایشی وتئاتر با موضوع ازدواج اجرا گردیدکه مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت وبه یک زوج نمونه ،هدایایی تقدیم شد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.