ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

شنبه,26 اسفند 1396

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان:

تجهیزآزمایشگاه بیمارستان حضرت ولی عصر(عج)ارسنجان،به فریزر بانک خون با کمک خیرین

بهره برداری از فریزر بانک خون اهدایی خیرین به آزمایشگاه بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان،آغاز شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،درجلسه مجمع خیرین تامین سلامت در بیمارستان ارسنجان،گفت:از زمان تشکیل مجمع خیرین تامین سلامت ،تجهیزات وامکانات ارزشمندی در اختیار شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان قرار گرفته و مسئولین شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان هم اکنون نیز پذیرای کمک های خیرین در همه عرصه های سلامت،از تامین تجهیزات تا کمک درآموزش وارتقای فرهنگ سلامت جامعه ،می باشند.

دکتر"کورش قنبری"با ارایه گزارشی از فعالیت های اخیر شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان در جمع تعدادی از خیرین عرصه سلامت، گسترش فرهنگ سلامت را به عنوان یکی از شاخصه های مهم پیشرفت هر جامعه برشمردو افزود: خیرین شهرستان ارسنجان می توانند با مشارکت در اجرای برنامه های آموزشی خود مراقبتی فردی،سازمانی واجتماعی، اجرای طرح پیشگیری از حوادث حمل ونقل در جوانان وطرح کشوری جامعه ایمن،علاوه بر تامین تجهیزات وزیر ساخت های بخش درمان وکمک به بیماران،در عرصه بهداشت و پیشگیری نیز گام های موثری بردارند.

دکتر"فرناز نیرومند"سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان،نیزضمن تقدیر از تامین دستگاه های تست هورمونی(ویداس)،اتوآنالایزر،سل کانتر،مانیتور پرتابل ودیگرتجهیزات وامکانات باکمک خیرین،مهم ترین نیازهای  کنونی بیمارستان را دستگاه های ساکشن ،فتوتراپی،اتوکلاو فلش -مخصوص اعمال جراحی چشم-دستگاه نوار قلب،پالس اکسیمتر،دی سی شوک ،تخت احیای نوزاد،انفیوژن پمپ،مانیتور سیار قلبی،سونوکید،طشک مواج وشیر دوش برقی عنوان کرد ومساعدت خیرین در تامین این تجهیزات را ،خواستار شد.

در پایان این جلسه،با حضور خیرین تامین سلامت ارسنجان،بهره برداری ازدستگاه فریزر بانک خون که توسط آقایان حاج "علی محمد رحیمی"،حاج"اسکندرخان ابراهیمی"و"محمدحسین شیرازی" خریداری شده بود،آغاز شد.

سید "مهدی حسینی" مسئول آزمایشگاه های شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،در آیین بهره برداری ازدستگاه فریزر بانک خون اهدایی خیرین،گفت:یکی از فرآورده های مهم که در برخی از موارد به صورت اورژانس برای بیماران درخواست می گردد،پلاسمای منجمد و فاکتورهای انعقادی خون است که شرایط خاصی برای نگهداری این فرآورده ها باید مهیا شود؛در گذشته برای تهیه این فرآورده ها ونجات جان بیماران وسیله نقلیه به سازمان انتقال خون اعزام می شد که با مساعدت خیرین ،این نیاز برطرف گردید.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.