ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

پنج شنبه,6 اردیبهشت 1397

شبکه بهداشت و درمان

هفته سلامت

سلامت

پیاده روی

ارسنجان

در دومین روز هفته سلامت برگزار گردید

اجرای برنامه پیاده روی عمومی در ارسنجان

در دومین روز از هفته سلامت ، برنامه پیاده روی عمومی در شهر ارسنجان برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس آموزش سلامت مرکز بهداشت ارسنجان،گفت:در پی برگزاری جلسات هماهنگی با مسئولین ادارات ونهادهای شهرستان ارسنجان واطلاع رسانی عمومی در معابر شهر ارسنجان،به مناسبت هفته سلامت ،جمعی از شهروندان ارسنجانی،مسیر"شبکه بهداشت ودرمان" تا "تپه نورالشهدا" را، پیاده روی کردند.

"زهره یاکریم"، افزود:در این برنامه ها ،میزان قندوفشار خون تعدادی از شرکت کنندگان بررسی شده وشرکت کنندگان با حضور در جوار قبور مطهر شهدای گمنام ضمن  قرائت فاتحه ،با آرمان های شهدای هشت سال دفاع مقدس، تجدید پیمان کردند.

 رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان طی سخنانی دراین برنامه،با اشاره به شعار امسال هفته سلامت با عنوان "پوشش همگانی سلامت برای همه در همه جا"،یکی از مهمترین شاخص های طرح تحول سلامت را گسترش عدالت در دسترسی به خدمات بهداشتی ودرمانی عنوان کرد که، دسترسی به این هدف باعث رشد وتوسعه کشور ،خواهد گردید.

دکتر"کورش قنبری" تامین زیر ساخت های مورد نیازخدمات رسانی به عموم مردم را به عنوان گام نخست دسترسی مردم به پوشش همگانی سلامت بیان کرد،وافزود:هم اکنون شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان با در دست داشتن 12 پروژه عمرانی بهداشتی ودرمانی در سطح شهرستان، آماده محقق نمودن شعار روز جهانی بهداشت در دسترسی همگانی به خدمات سلامت برای عموم مردم،می باشد.

او اصلاح فرهنگ سلامت مردم،از درمان محوری به سلامت محوری با استفاده ازتغییر الگوهای غذایی نامطلوب،افزایش تحرک بدنی ،خودداری از مصرف خودسرانه داروها وتوجه به اصل پیشگیری وخود مراقبتی را از رسالت های شبکه بهداشت ودرمان، عنوان کرد .

در پایان این برنامه ها، به قید قرعه به تعدادی از شرکت کنندگان، هدایایی به رسم یادبود تقدیم شد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.