ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

جمعه,7 اردیبهشت 1397

شبکه بهداشت و درمان

هفته سلامت

مناسبت ها

سلامت

دکتر کوروش قنبری

به مناسبت هفته سلامت انجام شد؛

مراسم نمادین دفن سیگار وپاکسازی طبیعت در ارسنجان

به مناسبت هفته سلامت ،مراسم نمادین دفن سیگار وپاکسازی طبیعت در جنگل "بناب"ارسنجان، برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

مهندس "محمد رحیمی"کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت ارسنجان،گفت: به مناسبت هفته سلامت وروز زمین پاک، مراسم نمادین دفن سیگار وپاکسازی تفرجگاه "بناب"ارسنجان از زباله،با حضور جمعی از مسئولین ودانش آموزان مدارس،برگزار شد.

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان در حاشیه این مراسم ،با اشاره به اهمیت محیط زیست ونقش آن درتامین سلامتی انسان ها،بر لزوم فرهنگ سازی استفاده صحیح از طبیعت ومراقبت از این نعمت خدادادی تاکید کردوگفت: گنجانیده شدن سلامت محیط زیست درتعریف سلامت از دیدگاه سازمان بهداشت جهانی ،اهمیت مسائل زیست محیطی وارتباط آن با توسعه پایدار کشورها را نمایان می سازد.

دکتر"کورش قنبری"نگهداری محیط زیستی سالم برای فرزندان ونسل های بعدی را از وظایف هر فرد عنوان کرد وافزود:تامین اکسیژن مورد نیاز برای تنفس انسان ها،کمک به سلامتی همه افراد جامعه ونقش آن در سلامت روان وجسم،تامین محصولات طبیعی وارگانیک بوسیله جنگل ودرختان ،مسئولیت هر فرد در قبال نگهداشت فضای سبز را دو چندان می کند.

در پایان این برنامه ،ضرر های مواد دخانی وسیگار برای دانش آموزان تشریح ومراسم دفن نمادین سیگار ،برگزار شد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.