ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

جمعه,7 اردیبهشت 1397

شبکه بهداشت و درمان

هفته سلامت

مناسبت ها

سلامت

دکتر کوروش قنبری

به مناسبت هفته سلامت برگزار گردید

تهیه 40نوع غذای سنتی ومحلی در جشنواره غذای سالم در ارسنجان

جشنواره غذای سالم با بیش از40نوع غذای سنتی ومحلی ،در مناطق روستایی شهرستان ارسنجان برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

 

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان درآیین تقدیر از تهیه کنندگان غذاهای سنتی ومحلی در روستای "کتک"ارسنجان گفت: ترویج تغذیه صحیح وسالم یکی از اهداف هفته سلامت می باشدو برپایی جشنواره های غذای سالم وسنتی، گامی موثر در این راه می باشد.

دکتر"کورش قنبری":افزود: با افزایش آمار ابتلا به سرطان ها، بیماری های قلبی عروقی ،دیابت ،فشار خون ودیگربیماری های غیر واگیر در کشور ما وکم رنگ شدن نقش غذاهای سالم وسنتی در سبد خانواده ها وجایگزینی فست فود ها وغذاهای آماده ،پرچرب ومضر که نمک،قند وچربی بیش از نیاز بدن در تهیه آنهابکار رفته است، علاوه بر افزایش تعدادبیماران قلبی عروقی وسرطانی،شاهد پدیده چاقی وافزایش وزن در جامعه امروزی هستیم وکم تحرکی هم علاوه بر این بیماری ها ،باعث بروز بسیاری از بیماری های ناشناخته وجدید، گردیده است.

دکتر"علی ایزدی"رییس مرکز بهداشت ارسنجان نیز، غذاهای دارای ارزش غذایی بیشتری را به عنوان بهترین غذا معرفی کرد و گفت: این ارزش غذایی شامل استفاده مناسب از گروه های مختلف مواد غذایی از جمله سبزی ها، پروتئین ها، مواد نشاسته ای و پخت مناسب غذا، استفاده کم از نمک و شکر است که گام مهمی در پیشگیری از ابتلا به بیماری ها به حساب می آید.

این جشنواره غذا ،به همت پایگاه بسیج وبهورز خانه بهداشت روستای "کتک"،از توابع ارسنجان ،با تنوع غذایی بیش از40 نوع غذای سنتی ومحلی برپا شد وبه برگزیدگان جوایزی اهدا شد.

 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.