ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری مهر

زمان ارسال :

جمعه,12 مرداد 1397

حیات وحش

اداره کل حفاظت محیط زیست

توسط اداره کل حفاظت محیط زیست صورت گرفت

نصب تابلوهای هشدار عبور حیات وحش در مناطق حساس محیط زیستی ارسنجان

تابلوهای هشدار دهنده عبور حیات وحش در کریدور ها و مناطق حساس در مناطق تحت مدیریت محیط زیست ارسنجان نصب شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس،  با توجه به رسیدن فصل گرم و خشک و خشکسالی های پی در پی اخیر و امکان بالا رفتن تلفات جاده ای حیات وحش (گراز و سایر پستانداران و...) در محورهای حادثه خیز شهرستان ارسنجان، اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اقدام به برگزاری جلسه و شناسایی نقاط حساس و کریدور های حیات وحش کردند.

با همکاری  ادارات محیط زیست و  راه و شهرسازی این شهرستان،  نسبت به نصب تابلوهای هشدار دهنده عبور حیات وحش در مسیرهای حساس  محور ارسنجان-نی ریز، حد فاصل زیستگاه گوزن زرد به سمت آباده طشک که شامل حاشیه کوه خم و زیستگاه خرس قهوه ای و دریاچه طشک است  وگونه هایی چون خرس قهوه ای و گربه سانانی همچون پلنگ و گربه وحشی وگربه جنگلی و دیگر گوشتخواران از این مسیر مخصوصا در شب تردد دارند، اقدام شد.

نصب این تابلوها به منظورآگاهی بخشی رانندگان و جلوگیری از هر گونه آسیب و گزند به حیات وحش در محورهای یاد شده انجام گرفت.

روابط عمومی حفاظت محیط زیست از رانندگان درخواست دارد با رعایت سرعت مجاز و احتیاط لازم، حیات وحش منطقه را از گزند و آسیب های جاده ای حفظ کنند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.