ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,23 مرداد 1397

شبکه بهداشت و درمان

بیماری های واگیر

سلامت

توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان برگزار گردید:

بررسی افق چشم انداز1404بیماری های غیر واگیر در ارسنجان

کمیته بین بخشی بیماری های غیرواگیر، با حضور نمایندگان ادارات سهیم در سلامت مردم، در دفتر رییس مرکز بهداشت ارسنجان، برگزار شد .
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،گفت:با هدف بررسی سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و افق چشم انداز1404 و راهکارهای کاهش این بیماری ها، کمیته بین بخشی بیماری های غیرواگیر شهرستان ارسنجان، برگزار شد.

دکتر"کورش قنبری"،افزود: سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیردر سال 1395 ،با هدف کاهش 25درصدی عوامل خطر بیماری های غیرواگیر در بازه زمانی سال های 1395 تا 1404 تهیه و به دنبال آن در استان ها و در شهرستان ها به عنوان الگو مطرح و برنامه عملیاتی هر شهرستان به منظور نیل به اهداف طرح شده در این سند،تهیه گردید .

دکتر"علی ایزدی"معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت ارسنجان نیز با اشاره به همکاری روسای ادارات شهرستان ارسنجان در تهیه سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر درطول سال گذشته،گفت: درآخرین جلسه کمیته بین بخشی بیماری های غیرواگیر،ضمن بررسی افق چشم انداز سال1404 بیماری های غیر واگیر در شهرستان ارسنجان،برنامه ریزی لازم به منظور اجرای یکی از مفاد این سند با عنوان غربالگری سلامت و آموزش کارکنان ادارات، انجام گردید.

کارشناس بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت ارسنجان،نیز ازتهیه برنامه زمانبندی سال 97 به منظورپایش وبررسی وضعیت سلامت کارکنان  ادارات عضو کمیته،از نظر خطرسنجی بروزبیماری های قلبی و عروقی ، فشارخون ، دیابت و چربی خون و برگزاری دوره های مختلف آموزشی با موضوع تغذیه ، مضرات نمک ، مقابله با استرس ، عوارض مصرف دخانیات ، شیوه زندگی سالم ،فعالیت بدنی ، مهارت های زندگی و فرهنگ ترافیک ،در جهت اجرایی نمودن برنامه های سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در شهرستان ارسنجان،خبرداد .

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.