ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,23 مرداد 1397

شبکه بهداشت و درمان

همایش

ازدواج

برگزاری همایش زوجین جوان ارسنجانی با همکاری شبکه بهداشت و درمان:

چگونه به همسرم عشق بورزم؟

همایش "چگونه به همسرم عشق بورزم" با حضور زوج های آموزش دیده در مرکز بهار نکو وعلاقمندان مباحث مهارت های زندگی، در شهرستان ارسنجان ،برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت ارسنجان ،گفت: با هدف آموزش برنامه های سلامت باروری و کاهش رشد طلاق در شهرستان ارسنجان،با همکاری شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،مرکز بهار نکو وتعامل مثبت ادارات ارسنجان ،همایش چگونه به همسرم عشق بورزم ،در سالن همایش های اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ارسنجان، برگزار شد.

"معصومه شهوند نجیبی"،افزود:در این همایش ، دکتر "علی ایزدی"،معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان، اهداف وبرنامه های مرکز بهداشت برای افزایش مهارت های زندگی ،فرزند پروری ودوره های آموزشی پیش وبعد از ازدواج  را ارایه نمود.

"محمد رضاشعبانی"کارشناس ارشد مشاوره و خانواده ،دیگر سخنران این جلسه،صمیمیت بین زوجین را عاملی موثر درکاهش تنش بین آنها عنوان وتوجه کردن، اهمیت دادن ومراقب بودن  را رکن های اصلی  داشتن صمیمیت بیان کردوگفت:سعی کنیم همسرمان را ناراحت و نگران نکنیم وبه او عشق بورزیم؛ اعتماد، امنیت و داشتن احساس آرامش در زندگی،درک و فهم صحیح  زوجین از یکدیگر ،از آثار صمیمت در زندگی زناشویی است.  

شعبانی،افزود:صمیمیت در زندگی زناشویی به بهبود روابط زناشویی کمک کرده و باعث ایجاد نشاط و شادی در زندگی مشترک شده وکمبود صمیمیت باعث افزایش تعارضات ، ناسازگاری و نارضایتی، سرخوردگی ،دل‌زدگی و افزایش مشکلات روانشناختی نظیر افسردگی ،می‌شود.

او عشق ورزیدن و صمیمیت را در 10رکن صمیمیت عاطفی، روانشناختی، عقلانی، جنسی، جسمانی، معنوی، زیبایی شناختی، اجتماعی، زمان، ارتباطی معرفی کردواضافه کرد:مهمترین اصل برای بقا و غنی بودن زندگی زناشویی،رحمت و مودت می باشد؛مودت یعنی دوستی دو طرفه  " محبت متقابل، احترام متقابل، گذشت متقابل و چشم پوشی متقابل "  و رحمت یعنی بتوان بدون توقع  مهربانی‌ کرد،عشق ورزید و از خطاهای یکدیگر چشم پوشی کرد.

این کارشناس ارشدمشاوره و خانواده،به چهار نکته اساسی در موردزندگی زوجین اشاره کردوافزود:درابتدا همسران باید تحت هر شرایطی به هم احترام گذاشته و مراقب حرمت ها باشند، دوم اینکه ،زوجین باید اشتباه هم را بپذیریند، نسبت به هم گذشت داشته باشند، یکدیگر را ببخشند و فرصت جبران به همدیگر بدهند،سومین مورد اینکه، همسران باید به هم اعتماد  داشته باشند و به توانمندی‌های طرف مقابل ایمان داشته و در نهایت باید توافق کنیم که در زندگی مشترک نظر مخالف هم را بپذیریم.

درحاشیه این همایش ، نمایشگاهی از مجموعه کتاب های سلامت باروری و خود ارزیابی درمیانسالان برپا و یکهزار کتابچه دربین مراجعان، توزیع شد .

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.