ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

جمعه,6 مهر 1397

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

بیماری های واگیر

به همت مرکز بهداشت و درمان شهرستان صورت گرفت

برداشته شدن اولین گام اجرای سند ملی بیماری های غیر واگیر در ارسنجان

سند ملی بیماری های غیر واگیردر ارسنجان، با غربالگری وآموزش کارکنان اداره جهاد کشاورزی ، اجرایی شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش رواط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،گفت: بر اساس یکی از اهداف سند ملی بیماری های غیر واگیردر نظر است تا پایان سال 1404 اقدامات لازم به منظور کاهش 25درصدی مرگ ناشی از بیماری های غیر واگیر و عوامل خطر آنها با غربالگری وآموزش کارکنان ادارات ارسنجان ،تحقق یابد.

دکتر "کورش قنبری" افزود: به همین منظور،اولین گام در جهت اجرایی شدن سند ملی بیماری های غیر واگیر را کارشناسان مرکز بهداشت ارسنجان با آموزش و غربالگری کارکنان اداره جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان برداشتند.

"زهرا خادمیان"کارشناس بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت ارسنجان،گفت:در دوره آموزشی برگزار شده در سازمان جهاد کشاورزی ارسنجان، شیوه داشتن زندگی سالم با اصلاح تغذیه ،افزایش فعالیت های بدنی،ترک مصرف دخانیات وکنترل استرس ،به کارکنان آموزش داده شد وضمن اندازه گیری قد،وزن وفشارخون ،احتمال ابتلای آنها به بیماری های قلبی وعروقی بررسی شد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.