ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

چهارشنبه,2 آبان 1397

شبکه بهداشت و درمان ارسنجان

نوزاد

تولد

در یک رویداد کم سابقه در ارسنجان،

کمک بهورز به تولد نوزاد عجول ارسنجانی در آمبولانس

نوزاد عجول مادر23 ساله ارسنجانی در راه انتقال به بیمارستان مرودشت،در آمبولانس به دنیا آمد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به‌گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،دکتر"فرناز نیرومند"رییس بیمارستان حضرت ولی عصر(عج)ارسنجان ،گفت: در‌پی مراجعه مادر باردار دارای درد زایمان به بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان ،هماهنگی لازم با مسئولان بیمارستان مرودشت انجام و این مادر باردار به شهرستان مرودشت اعزام شد.

مسئول زایشگاه بیمارستان ارسنجان با اشاره به وضعیت این مادر باردار ،گفت:این مادر 23 ساله که در هفته سی وسوم بارداری خود با درد های زایمانی مواجه شده بود،پس از معاینات اولیه وتشخیص در پیش بودن زایمان وحضور نداشتن متخصص زنان در بیمارستان ارسنجان جهت انجام مراقبت های بیشتر به همراه ماما وتکنسین اورژانس، به بیمارستان شهید مطهری شهرستان مرودشت اعزام گردید.

"فاطمه ستاری"افزود:در فاصله 10 کیلومتری شهرمرودشت که درد های زایمانی شدت پیدا می کند، تکنسین اورژانس با کمک ماما وبهورز خانه بهداشت"راهنویه" مرودشت،که در مسیر اعزام بیمار در خانه بهداشت حضور داشت، به  تولد نوزاد کمک کرده ودختر عجول هشت ماهه ،در آمبولانس به دنیا آمد.

این نوزاد دختر به دلیل نارس بودن وانجام مراقبت های تکمیلی به همراه مادرش، با وضعیت جسمانی مناسب، تحویل بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید مطهری،مرودشت شدند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.