ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

پنج شنبه,8 آذر 1397

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

پوکی استخوان

به مناسبت هفته ملی پیشگیری ازپوکی استخوان برگزار گردید

بررسی نقش آموزش وتغذیه در پیشگیری از پوکی استخوان،در ارسنجان

به مناسبت هفته ملی پیشگیری ازپوکی استخوان،جشنواره غذای سالم،برنامه ورزشی وجلسه آموزشی بررسی نقش تغذیه در پیشگیری از پوکی استخوان، در مرکز سلامت روستایی ارسنجان ،برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،کارشناس بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت ارسنجان،گفت:با توجه به شیوع پوکی استخوان وسیر صعودی آن در نقاط مختلف جهان ونقش قابل توجه آن در طول عمر افراد،آگاه سازی افراد جامعه نسبت به این بیماری وپیشگیری از آن ،گامی موثر در کنترل ومقابله با بیماری پوکی استخوان به شمار می آید؛به همین منظور، جلسات مختلف آموزشی با هدف ارتقای آگاهی عموم مردم در شهرستان ارسنجان،برگزار می گردد.

"زهراخادمیان"،در جلسه آموزشی در جمع زنان  دهستان علی آباد ملک ارسنجان،پوکی استخوان را عامل بیش از 9/8 میلیون شکستگی استخوان در سراسر جهان در طول سال عنوان کرد که از هر دو زن بالای 50 سال، یک نفر از شکستگی استئوپروتیک(پوکی استخوان) رنج می برد.

او به نتایج گزارش های موجوددر مورد پوکی استخوان در ایران استنادکرده وافزود: تعداد زیادی از ایرانیان به خصوص افراد مسن حداقل یک شکستگی را در زندگی تجربه می نمایند؛این بیماری شایع ترین بیماری بافت استخوانی می باشد،پوکی استخوان باکاهش تراکم استخوان و از دست رفتن کیفیت ریز ساختار استخوان، منجر به افزایش خاصیت شکنندگی و در نتیجه افزایش خطر شکستگی می شود واز آن جایی که این بیماری تا زمان بروز شکستگی قابل شناسایی نمی باشدو با بروز شکستگی مشخص می شود ،به عنوان بیماری خاموش خوانده می شود.

 این جلسه آموزشی به همت کارشناسان بیماری های غیرواگیر و همکاری خانه بهداشت این دهستان برگزارو شرکت کنندگان با بیماری پوکی استخوان،راه های تشخیص ، پیشگیری و درمان آن آشنا شده وضمن انجام حرکات ورزشی ،از نزدیک با غذاهای حاوی کلسیم که نقش بسزایی در پیشگیری از پوکی استخوان دارد، آشنا شدند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.