ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,13 آذر 1397

شبکه بهداشت و درمان

آموزش و پرورش ارسنجان

سفیر سلامت

با توافق شبکه بهداشت ودرمان و همچنین اداره آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان

دانش آموزان ارسنجان سفیر سلامت می شوند.

جلسه هماهنگی و آموزشی چگونگی اجرای برنامه های بهداشتی مدارس ،در اداره آموزش و پرورش ارسنجان برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

 به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان: معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت ارسنجان،گفت: با هدف اجرای طرح سفیران سلامت دانش آموز، مدیران مدارس ، مربیان و رابطان بهداشت مدارس ارسنجان در اداره آموزش و پرورش ارسنجان گرد هم آمدند .

دکتر "علی ایزدی" گفت:مشارکت جدی دانش آموزان در برنامه های سلامت و اجرای طرح های خود مراقبتی، باعث افزایش آگاهی این قشر و ارتقای شاخص های سلامت جامعه خواهد شد و به همین منظور با هدف جذب سفیران سلامت دانش آموز ،جلسه ای با حضور مدیران ومسئولین اداره آموزش و پرورش و کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان ارسنجان ،برگزار شد .

کارشناس آموزش سلامت مرکز بهداشت ارسنجان،گفت : آشنایی مدیران مدارس ، مربیان و رابطان بهداشت با اهداف و برنامه های سفیران سلامت ، نحوه اجرای طرح سفیران سلامت در مدارس و چگونگی تشویق و ترغیب دانش آموزان بوسیله مدیران و مربیان بهداشت برای شرکت و عضویت در این طرح، از اهداف برگزاری جلسه مشترک کارشناسان مرکز بهداشت با مسئولان و دست اندرکاران سلامت دانش آموزان بود.

"زهره یاکریم"،افزود : علاوه بر اجرای طرح سفیران سلامت ، چگونگی اجرای برنامه های سلامت محور بهداشت مدارس ، معاینات پدیکلوزیس ، مکمل یاری ، واکسیناسیون ، مدارس مروج سلامت ، بهداشت دهان و دندان و برنامه های آموزشی در خصوص رفتارهای پر خطر  در مدارس ،مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.