ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

دوشنبه,26 آذر 1397

شبکه بهداشت و درمان

نتیجه پیگیری های مستمر کارشناسان بهداشت محیط ارسنجان؛

بهره برداری از کشتارگاه جدید ارسنجان در آینده نزدیک

هشتمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ارسنجان با حضور مسئولان و روسای ادارات این شهرستان ،در سالن اجتماعات فرمانداری ارسنجان ،برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،گفت:باپیگیری های مستمر کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت ارسنجان،کشتارگاه جدید ارسنجان_که از مصوبات جلسات این کارگروه در سال های گذشته بود-پس از مدتها آماده بهره برداری می شود.

"کورش قنبری"افزود:درهشتمین جلسه کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ارسنجان مشکلات ومعضلات مهم شهرستان ارسنجان مطرح وآخرین اقدامات هر یک از مسئولان ادارات بررسی گردیدکه بر اساس گزارش کارشناس شهرداری ارسنجان ،ساختمان کشتار گاه جدید در حال تکمیل وراه اندازی بوده ونتیجه پیگیری های کارگروه سلامت وامنیت غذایی به زودی به بار خواهد نشست و از ساختمان جدید که ،فضایی مناسب وبهداشتی به منظور کشتار دام در ارسنجان خواهد بود، در آینده نزدیک بهره برداری می شود.

معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان نیز ضمن استقبال از تکمیل کشتار گاه جدید،مکان وفضای داخلی کشتار گاه قدیم را بسیارنامطلوب توصیف کرد که به دلایل مختلفی از جمله متروکه بودن وپایین بودن سطح امکانات بهداشتی دیگر قابل استفاده نیست.

دکتر"علی ایزدی" احداث ساختمان جدیدکشتارگاه و راه اندازی آن را از مهم ترین نتایج برگزاری مستمر جلسات کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ارسنجان برشمرد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط ارسنجان از تصمیم اعضای کارگروه مبنی بر توقف معدوم سازی سگ های ولگرد با اسلحه شکاری  خبر داد واضافه کرد:با دستور فرماندار ارسنجان قطعه زمینی به منظور زنده گیری سگ های ولگرد درنظر گرفته شده که در این جلسه مقرر شد مشکلات واگذاری این زمین به شهرداری، پیگیری گردد.

مهندس "محمد رحیمی"دیگر مباحث مطرح شده در این کارگروه را،رفع مشکلات دفن زباله مناطق روستایی وشهری،برگزاری جلسه آتی مجمع شهرستانی سلامت،آرامستان جدید شهر ارسنجان ولبه گذاری مسیر تپه نورالشهدا ،برشمرد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.