ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

دوشنبه,26 آذر 1397

شبکه بهداشت و درمان

مبارزه با ایدز

معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان :

ارتقای سطح آگاهی مردم ؛مهم ترین راهکار پیشگیری ازگسترش بیماری ایدز در جامعه

روز جهانی اچ آی وی/ ایدز (12 آذر)،هر ساله یاد آور واقعیتی تلخ ونگران کننده از شیوع بیماری ایدز در بین افراد نا آگاه در دنیای امروز، می باشد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،معاون بهداشتی ورییس مرکز بهداشت ارسنجان،گفت: با توجه به گسترش روز افزون بیماری های رفتاری در جامعه ولزوم آگاه نمودن گروه های سنی،برنامه های مختلف آموزشی با همکاری ادارات،سازمان ها ومدیران مدارس اداره آموزش وپرورش شهرستان ارسنجان،برگزار شد.

دکتر "علی ایزدی"،افزود: در این جلسات آموزشی، راه های اصلی انتقال ویروس HIV،راهکارهای پیشگیری از ابتلا به این بیماری وچگونگی کنترل بیماری ایدز،بررسی وکارشناسان مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت ارسنجان ،مطالب مفیدی در مورد بيماري ايدز وچالش هاي فراروي مبارزه با این بيماري،شناسايي بیماران مبتلا و کاهش آسیب ها ودرمان به موقع آنان را در اختیار فراگیران قرار دادند.

کارشناسان مبارزه با بیماری های واگیرمرکز بهداشت ارسنجان در این جلسات با اشاره به مهم ترین راه های انتقال بیماری ایدز از طریق تماس جنسی حفاظت نشده ، خون و مادربه جنین و انتقال ازراه سرنگ آلوده ،از تغییر الگوی انتقال این بیماری از تزریق مشترک بین معتادان تزریقی به تماس جنسی در کشور خبر داده و مهم ترین راهکار مقابله با این بیماری را ارتقای سطح آگاهی های عموم مردم وبه صدا درآوردن زنگ خطر این بیماری در بین گروه های سنی در معرض خطر ،عنوان کردند.

کارشناس مبارزه با بیماری های واگیرمرکز بهداشت ارسنجان،گفت: جوانان باید بیاموزند که، با انجام ورزش ،مطالعه و انجام کارهای مفید، زندگی خود را پربار و سالم کرده و به اصول و موازین اخلاقی ،انسانی و دینی خود پایبند بوده و با درک صحیح رفتار جوانان ،به آنهادرانتخاب الگوی صحیح رفتاری کمک نمود.

"اصغر اخوان"شروع درمان به محض تشخیص بیماری را،به عنوان راهكاري مناسب براي پيشگيري وکاهش حجم ويروس در بدن فرد مبتلا بیان کرد که با تشخیص زود هنگام ،می توان از انتقال آن به دیگران وسخت تر شدن وضعیت زندگي مبتلایان ،جلوگیری کند.

"علیرضانجفی"دیگرکارشناس مبارزه با بیماری های واگیرمرکز بهداشت ارسنجان،مرکز مشاوره بیماری های رفتاری در مرکز جامع سلامت شهری ارسنجان را آماده پاسخگویی ،مشاوره وبیماریابی( از شهروندان که با توجه به راه های انتقال ،به نحوی در معرض خطر بیماری قرار گرفته اند )می باشد.

مشاوره وبیماریابی وآزمایش بیماری HIVمحرمانه،رایگان می باشد. روز های مشاوره:دوشنبه هرهفته از ساعت 9 صبح

شماره های تماس:09171272763و09173292833وشماره تلفن07143522346 داخلی235 و234

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.