ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

جمعه,30 آذر 1397

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

ارشناس سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان:

اصلاح شیوه زندگی راهکار کاهش مرگ و میر میانسالان

راهکارهای ارتقای شاخص های شیوه زندگی سالم در میانسالان ، در کمیته سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان : کارشناس سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان گفت :

به منظور بررسی و شناسایی علل مرگ و میر زودهنگام گروه سنی 70-30 سال ، کمیته سلامت میانسالان و سالمندان با حضور جمعی از مسئولین و روسای ادارات در شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار شد .

معصومه شهوند نجیبی افزود طی تحقیقات بعمل آمده طی 5 سال گذشته ، نیمی از مرگ و میر میانسالان به علت بیماری های قلبی و عروقی و بیش از 30 درصد علتهای مرگ در سنین 30-70 سال به دلیل وقوع تصادف ها ابتلا به سرطانها بوده است که اصلاح شیوه زندگی ضرورتی حیاتی به نظر می رسد .

او اضافه کرد : با دریافت خدمات تن سنجی و ارزیابی الگوی تغذیه فعالیت فیزیکی و سلامت روان افراد ، وضعیت استعمال دخانیات و خطر سنجی بیماری های قلبی و عروقی ، انجام آزمایش های سنجش کلسترول و قند خون ، غربالگری سرطانهای شایع ، یائسگی سالم می توان به الگوی مناسب به منظور اصلاح شیوه زندگی دست یافت و با ارائه آموزشهای مناسب در این زمینه ها ، همچنین حذف عوامل حادثه ساز در ایجاد تصادفات و ارتقای سطح سواد آموزشی افراد در حین اخذ گواهی نامه رانندگی شاخصهای شیوه زندگی سالم را ارتقاء بخشید .

کارشناس سلامت میانسالان وسالمندان مرکز بهداشت ارسنجان از مصوب شدن تشکیل تیم ارزیابی به منظور شناسایی عوامل ایجاد حادثه وبازدید این تیم از معابر جاده ها و خیابانهای سطح شهرستان ارسنجان خبر داد و افزود نتایج ارزیابی این تیم به دبیرخانه کمیته جامعه ایمن ارجاع و در جلسات جامعه ایمن شهرستان بررسی خواهد گردید .

از دیگر مصوبات این کمیته مشارکت در خرید و نصب لوازم و تجهیزات ورزشی ثابت در معابر عمومی و ادارات شهرستان ارسنجان اطلاع رسانی عمومی چگونگی سنجش BMI در ادارات و راه اندازی بنیاد فرزانگان به منظور بهره مندی سالمندان از خدمات نگهداری و مراقبت در منزل بود که به تائید اعضای این کمیته رسید. 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.