ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

جمعه,30 آذر 1397

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

ارشناس سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان:

اصلاح شیوه زندگی راهکار کاهش مرگ و میر میانسالان

راهکارهای ارتقای شاخص های شیوه زندگی سالم در میانسالان ، در کمیته سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار گردید
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان : کارشناس سلامت میانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان گفت :

به منظور بررسی و شناسایی علل مرگ و میر زودهنگام گروه سنی 70-30 سال ، کمیته سلامت میانسالان و سالمندان با حضور جمعی از مسئولین و روسای ادارات در شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برگزار شد .

معصومه شهوند نجیبی افزود طی تحقیقات بعمل آمده طی 5 سال گذشته ، نیمی از مرگ و میر میانسالان به علت بیماری های قلبی و عروقی و بیش از 30 درصد علتهای مرگ در سنین 30-70 سال به دلیل وقوع تصادف ها ابتلا به سرطانها بوده است که اصلاح شیوه زندگی ضرورتی حیاتی به نظر می رسد .

او اضافه کرد : با دریافت خدمات تن سنجی و ارزیابی الگوی تغذیه فعالیت فیزیکی و سلامت روان افراد ، وضعیت استعمال دخانیات و خطر سنجی بیماری های قلبی و عروقی ، انجام آزمایش های سنجش کلسترول و قند خون ، غربالگری سرطانهای شایع ، یائسگی سالم می توان به الگوی مناسب به منظور اصلاح شیوه زندگی دست یافت و با ارائه آموزشهای مناسب در این زمینه ها ، همچنین حذف عوامل حادثه ساز در ایجاد تصادفات و ارتقای سطح سواد آموزشی افراد در حین اخذ گواهی نامه رانندگی شاخصهای شیوه زندگی سالم را ارتقاء بخشید .

کارشناس سلامت میانسالان وسالمندان مرکز بهداشت ارسنجان از مصوب شدن تشکیل تیم ارزیابی به منظور شناسایی عوامل ایجاد حادثه وبازدید این تیم از معابر جاده ها و خیابانهای سطح شهرستان ارسنجان خبر داد و افزود نتایج ارزیابی این تیم به دبیرخانه کمیته جامعه ایمن ارجاع و در جلسات جامعه ایمن شهرستان بررسی خواهد گردید .

از دیگر مصوبات این کمیته مشارکت در خرید و نصب لوازم و تجهیزات ورزشی ثابت در معابر عمومی و ادارات شهرستان ارسنجان اطلاع رسانی عمومی چگونگی سنجش BMI در ادارات و راه اندازی بنیاد فرزانگان به منظور بهره مندی سالمندان از خدمات نگهداری و مراقبت در منزل بود که به تائید اعضای این کمیته رسید. 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.