ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری صدا و سیمای مرکز فارس

زمان ارسال :

چهارشنبه,10 بهمن 1397

جشنواره

گمبان

به منظور معرفی پتانسیل های گردشگری شهرستان ارسنجان

جشنواره گمبان در ارسنجان برگزار گردید

ظرفیت‌های بومی محلی ارسنجان به نمایش گذاشته شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، جشنواره بومی و محلی عشایر منطقه گمبان ارسنجان شهرستان درحاشیه تالاب طشک برگزار شد.
مسئول برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره بومی و محلی شهرستان ارسنجان برای نمایش جلوه‌هایی از آداب و رسوم عشایر منطقه گمبان برگزار شد. 
ابراهیمی افزود: در این جشنواره، انواع غذا‌های محلی عشایر این منطقه همچون نان محلی، آش محلی، لبنیات محلی و آب بنه طبخ شد و انجام بازی‌های بومی و محلی همراه با اجرای آوا‌ها و نوا‌های سنتی عشایر بخش دیگری از این جشنواره بود.
وی گفت: مسابقه پرهیجان و جداب چابک سواری همراه با حرکات نمایشی با حضور بیش از ۵۰ سوارکار  از بخش‌های جذاب این جشنواره بود.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.