ارسال شده توسط :

-

منبع :

خبرگزاری فارس

زمان ارسال :

جمعه,13 اردیبهشت 1398

جشنواره

با همت جمعی از دانش آموزان،برگزار گردید

جشنواره آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان

جشنواره دانش‌آموزی آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

در جشنواره آداب و رسوم بومی و محلی ارسنجان که در آموزشگاه ابتدایی شهید آزاد محمدی روستای شرق‌آباد ارسنجان برگزار شد، دانش‌آموزان با پوشیدن لباس محلی به مدرسه آمدند تا بخشی از آداب و رسوم بومی و محلی و غذا‌های سنتی و سالم منطقه عشایرنشین گُمبان را به نمایش بگذارند.
امیرعلی منفرد مدیر آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان با اشاره به اینکه برخی آداب و رسوم محلی در حال فراموشی هستند، گفت: این جشنواره با هدف ترویج و زنده نگه‌داشتن آداب و رسوم بومی و محلی با تلاش دانش‌آموزان دبستان شهید آزاد محمدی شرق‌آباد برگزار شده است.
در این جشنواره علاوه بر اجرای سرود‌های محلی، روش تهیه نان سنتی و لبنیات محلی هم به دانش‌آموزان آموزش داده شد و انواع غذا‌های سنتی و سالم دستپخت خود دانش‌آموزان و نیز انواع دم‌نوش‌ها به نمایش گذاشته شد.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.
جشنواره دانش‌آموزی آداب و رسوم بومی و محلی در ارسنجان برگزار شد.
ظرفیت‌های بومی محلی ارسنجان به نمایش گذاشته شد.