ارسال شده توسط :

ادمین

منبع :

خبرگزاری صدا و سیمتی فارس

زمان ارسال :

پنج شنبه,28 اردیبهشت 1396

اداره صنعت و معدن

کشف معدن

معدن کرومیت

احسان بخشی

اسلام آباد

رییس اداره صنعت،معدن و تجارت :

کشف و بهره برداری کرومیت در شهرستان ارسنجان

رییس اداره صنعت معدن و تجارت ارسنجان از کشف و بهره برداری کرومیت در این شهرستان خبر داد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:
احسان بخشی گفت: ذخیره قطعی این معدن 12 هزار تن است که قابلیت استخراج سالانه دو هزار و 400 تن را به روش روباز دارد.
وی میزان سرمایه گذاری این طرح را بیش از ۱۱ میلیارد ریال عنوان کرد افزود: با بهره برداری از این طرح فرصت اشتغال برای ۱۲ کارگر فراهم شده است.
بخشی ادامه داد: در اینگونه معادن برای استخراج ابتدا باطله برداری صورت گرفته که نسبت این باطله برداری در معادن کرومیت بالا بوده و استخراج ماده معدنی به روش حفر تراشه دنبال رگه انجام می‌گیرد.
برای شناسایی بهتر رگه‌ها از حفر چاهک و بروزترین روش‌های ژئوفیزیکی بهره گرفته شده است.
کروم یا کرومیوم فلزی سخت، براق به رنگ خاکستری است که جلاپذیری و نقطه جوش بالایی داشته و در برابر زنگ‌زدگی و تیرگی مقاومت قابل توجه دارد.
این فلز تن‌ها از سنگ معدنی کرومیت (اکسید کروم منیزیم آهن) قابل استحصال است.
.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.