ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان ارسنجان

زمان ارسال :

سه شنبه,16 خرداد 1396

شبکه بهداشت و درمان

زایمان

زایمان بدون درد

دکتر طالبی

زایمان طبیعی

به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

انجام اولین زایمان بدون درد ،دربیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان

اولین زایمان طبیعی بدون درد، در بلوک زایمانی بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان ،انجام شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان،سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان، گفت: اولین زایمان طبیعی بدون درد، به روش اسپانیال ،در بلوک زایمانی بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان ،انجام شد.

دکتر "علی طالبی" افزود: در راستای اجرای سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، که یکی از شاخصه های مهم آن ،ترویج فرزند آوری بوده وکاهش درد زایمان ،یکی از مولفه های ترویج زایمان طبیعی می باشد،اولین زایمان طبیعی بدون درد، به روش اسپانیال ( بی حسی نخاعی ) ،در بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان ،باموفقیت انجام شد.

سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)ارسنجان ، این روش زایمان طبیعی را با بی حسی کامل و بدون درد بیان کردکه، بیمار پس از قرار گرفتن در مرحله  فعال زایمان و تزریق داروی بی حسی در نخاع وی، با وجود انقباضات رحمی،زایمانی بدون درد وفاقد عوارض- برای مادر وکودک -را ،تجربه خواهد نمود.

دکتر "طالبی" بیمار را مادری 32 ساله معرفی کرد که، در دومین تجربه حاملگی،نوزادی پسر،با وزن طبیعی سه کیلوگرم، با دارا بودن شرایط قلبی و تنفسی مناسب ،رابدنیا آورد . 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.