ارسال شده توسط :

ادمین

منبع :

خبرگزاری صدا و سیما

زمان ارسال :

پنج شنبه,25 خرداد 1396

جهاد کشاورزی ارسنجان

کشاورزی

گلخانه

خشکسالی

سیستم آبیاری

در هفته جهاد کشاورزی،

افتتاح دو طرح کشاورزی در ارسنجان

همزمان به هفته جهاد کشاورزی، دو طرح در حوزه کشاورزی در شهرستان ارسنجان به بهره‌برداری رسید.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:
علی‌عسکر امیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان با اشاره به خشکسالی و کمبود منابع آب کشاورزی در این شهرستان گفت: دو طرح سیستم آبیاری نوین و گلخانه تولید نشاء گوجه فرنگی با اعتباری بیش از ۴ میلیارد ریال همزمان با هفته جهاد کشاورزی در شهرستان ارسنجان به بهره برداری رسید.
وی افزود: با بهره‌برداری از این دو طرح، گام بلندی برای صرفه‌جویی در استفاده از منابع آبی این شهرستان برداشته خواهد شد.
امیدی گفت: طرح سیستم آبیاری نوین به دو صورت قطره‌ای و بارانی در سطح ۴۰ هکتار از مزارع شهرستان ارسنجان با اعتبار ۱۹ میلیارد ریال، اولین طرحی بود که به بهره برداری رسید. برای اجرای هر هکتار آبیاری تحت فشار مبلغ ۷۰ میلیون ریال کمک بلاعوض توسط دولت پرداخت می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان ادامه داد: طرح گلخانه تولید نشاء گوجه فرنگی با مساحت ۳۶۰۰ متر مربع با اعتبار‌ی افزون بر ۲ میلیارد ریال افتتاح شد. در این گلخانه در هر دوره ۴۵ روزه، با مصرف ۱۲۰۰ متر مکعب آب، برای ۵۰ هکتار زمین کشاورزی، نشاء گوجه فرنگی تولید می‌شود. با کاشت گوجه فرنگی به‌صورت نشایی، میزان ۵ هزار متر مکعب آب در هکتار صرفه‌جویی می‌شود.
ارسنجان با کاشت سالانه بیش از هزار هکتار گوجه فرنگی، یکی از قطب‌های تولید این محصول در استان فارس به‌شمار می‌رود. 
وی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی این منطقه، توسعه سیستم‌های نوین آبیاری، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، توسعه کشت گیاهان دارویی، توسعه کشت دانه‌های روغنی و توسعه مکانیزاسیون از مهمترین اولویت‌ها در ارسنجان است.
.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.