ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

چهارشنبه,31 خرداد 1396

شبکه بهداشت و درمان

سلامت

اسلام اباد

عشایر

خدمت رسانی

با هدف خدمت رسانی به عشایر محروم منطقه اسلام آباد

عشایر منطقه اسلام آباد ارسنجان ،پذیرای تیم پزشک خانواده

عشایر محروم منطقه اسلام آباد ارسنجان، از خدمات تیم پزشک خانواده اعزامی به این منطقه، بهره مند شدند .
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

رییس شبکه بهداشت و درمان ارسنجان،گفت : تیم پزشک خانواده مرکز جامع سلامت روستایی علی آباد ،با هدف خدمت رسانی به عشایر محروم منطقه اسلام آباد، به این ناحیه، اعزام شدند .

دکتر"کورش قنبری"افزود : با توجه به سختی مسیر مناطق عشایری و دور بودن عشایر، از مراکز خدمات رسانی سلامت ، تیمی متشکل از پزشک مرکز روستایی "علی آباد ملک" ، ماما و بهورز منطقه اسلام آباد، با حضور درمناطق عشایری ،خدمات قابل توجهی به مردم این منطقه ارایه نمودند .

دکتر"هادی شریعتی" مسوول مرکز جامع سلامت روستایی علی آباد،نیز گفت : با حضور اعضای تیم پزشک خانواده در محل سکونت عشایر، ویزیت بیماران ،مراقبت و معاینات مادران باردار ، غربالگری بیماری های قلبی و عروقی ،فشار خون و دیابت انجام شد و آموزش هایی درزمینه بهداشت محیط ، چگونگی سالم سازی آب و کلر سنجی مخازن آب به عشایر، داده شد .

بهورز خانه بهداشت اسلام آباد،از ارایه آموزش هایی در خصوص سرطان های شایع در زنان ، انجام معاینات CBE(بررسی سرطان سینه)وتوزیع رایگان مکمل های ویتامین D3 و دارو ،در بین بیماران خبرداد وافزود:با توجه به وضعیت برخی از مادران باردار، تعدادی از آنان، جهت تحویل سبد غذایی، به مرکز بهداشت ارسنجان ،معرفی شدند .

"علیرضا نجفی" با اشاره به استقبال عشایر ازحضور تیم پزشکی دراین منطقه ، گفت:با موافقت رییس شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، این برنامه در ماه های آینده نیز تکرار ،خواهد گردید. 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.