ارسال شده توسط :

داور یزدانی

منبع :

ایرنا

زمان ارسال :

دوشنبه,5 تیر 1396

جهاد کشاورزی ارسنجان

کلزا

کشاورزی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان :

آغاز برداشت دانه روغنی کلزا در ارسنجان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان گفت: برداشت دانه روغنی کلزا از سطح 260 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

علی عسکر امیدی، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ارقام کشت شده کلزا در شهرستان ارسنجان از نوع نپتون، دانوب، آرتیست و آکاپی و میزان تولید این محصول پنج تن و 400 کیلوگرم در هکتار است که امیدواریم امسال بیش از 370 تن کلزا از مزارع این شهرستان برداشت شود.
به گفته وی، هر کیلو دانه روغنی کلزا به قیمت 27 هزار و 830 ریال از کشاورزان خریداری می شود. 
امیدی بیان داشت: با توجه به مشکلات کمبود آب و خشکسالی در شهرستان ارسنجان، جایگزینی کشت دانه های روغنی به ویژه دانه روغنی گلرنگ به جای گیاهان پُر آب، بسیار سودمند است.
وی ادامه داد: گیاه گلرنگ علاوه بر اینکه در برابر خشکی و شوری آب و خاک مقاوم است، بهره برداران می توانند در صورت کشت این گیاه در هر هکتار بیش از 200 کیلوگرم گل گلرنگ و 2 هزار کیلوگرم دانه روغنی برداشت کنند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.