ارسال شده توسط :

روابط عمومی

منبع :

پورتال فرمانداری شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

یکشنبه,18 تیر 1396

فرمانداری ارسنجان

سید محمد یوسف کاظمی

قدمت ارسنجان

کتاب

کتابخوانی

کتابخانه

منوچهری

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس

به منظور بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه عمومی شهرستان

دیدار فرماندار ارسنجان با مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس

کاظمی فرماندار ارسنجان با منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار نمود .
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارسنجان ، سید محمد یوسف کاظمی با اشاره به قدمت تاریخی شهرستان ارسنجان ، شهرستان ارسنجان را شهرستانی  فرهنگی خواند که مفاخر بزرگی ازآن برخاسته است و فرهنگ مطالعه و دانش در این شهرستان بسیار رایج است، وی با تاکید بر اینکه محل کتابخانه باید مکانی مناسب وآرام باشد ، ترویج  و  توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و ایجاد انگیزه در افراد را حائز اهمیت دانست چرا که با این اقدام ، اطلاعات و آگاهی مردم در سطح جامعه افزایش می یابد و فرهنگ عمومی توسعه می یابد.                                                                              

در ادامه منوچهری مدیر کل کتابخانه های استان فارس ضمن ایراد مطالبی در خصوص فرهنگ کتاب و کتابخوانی افزود: یافته های علمی و میدانی اثبات کرده است ، هرجا کتاب و کتابخوانی توسعه پیدا کرده است آسیبهای اجتماعی کمتری قابل مشاهده است  و برای پیشرفت و توسعه هر کشوری باید از دروازه فرهنگ آن کشور وارد شد ، وی کمبود اعتبار را از مهمترین مسائل و مشکلاتموجود پیش روی این اداره برشمرد ، منوچهری با بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه های شهرستان خواستار همکاری و مساعدت فرماندار شهرستان در خصوص تخصیص بودجه مورد نیاز و بررسی و پیگیری ساخت و تجهیز کتابخانه شهرستان شد.                                                                                         

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.
محور ارسنجان- خرامه یکی از محورهای مهم استان فارس است که عدم تکمیل آن نه تنها سبب بروز تصادفات متعدد می‌شود بلکه ۲ شهرستان ارسنجان و خرامه را در بن‌بست قرار داده است.
عاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی، استفاده از توان جوامع محلی است.