ارسال شده توسط :

ادمین

منبع :

سایت وب دا

زمان ارسال :

دوشنبه,26 تیر 1396

شبکه بهداشت و درمان

دکتر کوروش قنبری

دومین گام نیکوکاران ارسنجانی برای کمک به بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) ارسنجان

بهره برداری از دستگاه شمارشگر سلول های خون در بیمارستان

با حضور مسوولان وجمعی از نیکوکاران تامین سلامت شهرستان ارسنجان، بهره برداری از دستگاه شمارشگر سلول های خون در بیمارستان این شهرستان، برگزار شد.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

 

رییس شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، در آیین بهره برداری از دومین دستگاه اهدایی نیکوکار سلامت، به آزمایشگاه بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) ارسنجان، گفت: نیکوکاران با همکاری های ارزشمند در حوزه سلامت، علاوه بر نجات جان بیماران، یادگارهای ماندگار و ارزشمندی از خود بر جای خواهند گذاشت.

دکتر "کورش قنبری" خدمات و کمک های نیکوکاران را افتخار بزرگی برای عرصه بهداشت درمان دانست و افزود: ما از همکاری و مشارکت آنها در تامین زیرساخت ها، تجهیزات و لوازم موردنیاز شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، استقبال می کنیم.

رییس شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، ضمن قدردانی از حمایت نیکوکار تامین کننده دستگاه سل کانتر برای آزمایشگاه بیمارستان، استفاده از خدمات این دستگاه را از مهم ترین نیازهای هر آزمایشگاه عنوان کرد که با کمک نیکوکار عرصه سلامت تامین شده است.

فرماندار شهرستان ارسنجان نیز در این آیین با ارایه گزارشی از آخرین پیگیری های صورت گرفته در رفع مشکلات شهرستان، به نیازها و کمبودهای عرصه سلامت شهرستان ارسنجان اشاره کرد و ضمن تقدیر از مسوولان شبکه بهداشت و درمان ارسنجان در پیشبرد اهداف طرح تحول سلامت و سرعت دادن به 12 پروژه مهم و اثرگذار در بخش سلامت شهرستان، از تلاش برای جذب اعتبارات ملی در عرصه سلامت شهرستان ارسنجان خبر داد.

سید "محمد یوسف کاظمی" همچنین از کمک نیکوکاران سلامت در تامین نیازهای ضروری این عرصه، مشارکت آنان را کارگشای بسیاری از مشکلات دانست.

سرپرست بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) ارسنجان نیز با اشاره به حمایت های "عبدالرضا زارعی"، نیوکار عرصه سلامت ارسنجانی در تامین تجهیزاتی از قبیل دستگاه "ویداس" و "سل کانتر" آزمایشگاه، کارایی و دقت بالای دستگاه سل کانتر خریداری شده که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد بسیار ازشمند عنوان کرد و گفت: این دستگاه،20 پارامتر خونی را با دقت بسیار زیاد شمارش نکرده و در تشخیص بیماری هایی نظیر آپاندیس، عفونت ها، کم خونی و آزمایش های مربوط به ازدواج، کارایی بالایی دارد.

دکتر "علی طالبی" با اشاره به ارزش 500 میلیون یالی این دستگاه، افزود: از اين دستگاه براي اندازه‌گيري پارامترهاي خوني به صورت كمّي استفاده می شود و وظيفه اصلي اين دستگاه، تهيه گزارش سريع و دقيق به روشي ساده از اجزای  اصلي خون، به نحوي است كه نمونه هاي غير طبيعي از نمونه هاي طبيعي تفكيك مي شود.

"عبدالرضا زارعی" پیش از این نیز یک دستگاه "ویداس" به آزمایشگاه بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) ارسنجان اهدا کرده است.

 

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


شهردار سعادتشهر گفت :جای هیچگونه نگرانی در مورد باغ قوام وجود ندارد . مسولین نمیگذارند خسارتی به زیر ساخت باغ وارد شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از خلع ید یک فقره زمین‌خواری به ارزش ۴ میلیارد ریال از اراضی ملی خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد .
بهره گیری از دانش و فناوری لیزر درمانی برای درمان ضایعات پوستی و زیبایی موضوعی است که جاذبه فراوان دارد ، برخی سوجویان با بهره‌گیری از عطش تقاضا برای استفاده از این فناوری اقدام به راه اندازی مراکز غیر مجاز به ویژه در شهرستان‌ها کرده اند ، اخیرا دو مرکز لیزر درمانی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان شناسایی شد و به تعطیلی کشید.
با توجه به برگزاری ١٣ سال سوگواره شعر عاشورایی فارس، شهرستان ارسنجان و هنرمندان و این اداره آمادگی کامل را دارد که جشنواره شعر رضوی را به صورت استانی یا منطقه ای برگزار نماید.